Toronto

Toronto (Kanada)

Toronto a Montreal, právě tyto dvě města považují milovníci cestování za ty nejzajímavější v celé Kanadě. Podobně jako americké město Chicago leží na břehu Michigenského jezera, leží Toronto na břehu jezera Ontario. Díky tomu může cestovatelům poskytnout nádherný noční pohled na majestátné mrakodrapy, které se odrážejí na vodní hladině tohoto jezera. Pokud je cíl vašeho cestování Kanada a zmiňované Toronto, rozhodně byste měli zůstat přes noc, a tento nádherný pohled si vychutnat.

Toronto vás zaujme i svým velkým počtem obyvatel. Jejich počet se blíží šesti a půl milionu lidí. Množství z nich bydlí v Torontu hlavně kvůli práci. To je díky sídlu jedné z nejvýznamnější světové burzy centrem obchodu nejenom v Kanadě, ale i ve světě. Díky tomu se Kanada snaží město stále rozvíjet a podporovat jeho růst. Že je většina lidí v Torontu pouze pracovně jistě zjistíte i sami při svém cestování. Každý druhý obyvatel vám totiž potvrdí, že jeho rodným městem není Toronto, a často ani Kanada.

Dominantou Toronta je známe CN Tower, která byla do roku 2007 nejvyšší stavbou nejenom v Kanadě, ale i na světě. Kromě této 553 metrů vysoké dominanty města můžete navštívit řadu muzeí, z nichž člověka pocházejícího z České republiky nejvíce zaujme Baťa Shoe Museum. Nemýlíte se a jeho název skutečně odpovídá tomu, co v  muzeu najdete. Cestování po Torontu je díky velké síti hromadné dopravy pohodlné, a snadno se tak dostanete z jednoho konce na druhý přímými linkami. Samozřejmě můžete využít i služeb taxislužby, která je však v porovnání s městskou dopravou mnohem dražší, Best ivermectine acheter en ligne where can i purchase ivermectin tablets for humans . a delší cesty vám jistě zahýbou s vaším rozpočtem.

17.9.2013

Booking.com