Vancouver

Vancouver (Kanada)

Jedno z nejkrásnějších kanadských měst, středisko provincie Britská Kolumbie, přes půl milionu obyvatel a relativně mladá moderní historie. Poslední informací bychom ale Vancouveru trošku křivdili, protože indiánské kmeny tu sídlily už celé tisíce let. Trvalé osídlení evropských kolonistů trvá zhruba půl druhé století, město vzniká oficiálně v roce 1886. Brzy nato se počet obyvatel počítá na desítky tisíc, a to i navzdory krutému požáru.

Pokud hledáte kout plný zeleně, budete dozajista ve Vancouveru na správné adrese. Stanley Park je třetím největším severoamerickým parkem, zabírá více než čtyři stovky hektarů a jsou tu statisíce stromů, některé dokonce skutečně historické. Každoročně sem přijde osm milionů lidí, kteří vědí, jak se správně odpočívá…

Navzdory tomu, že Vancouver leží v Kanadě, zase tak velkou zimu zde nečekejte, může za to i oceánské klima, v lednu je většinou teplota mírně nad nulou a sníh je vidět jen skutečně zřídka. I proto můžete obdivovat kanadskou přírodu doslova celoročně, jistě to není jen o javorech nebo smrcích. Vancouver je etnicky hodně různorodý, najdete tu čtvrti s menšinou Italů, Japonců, Řeků a také samozřejmě takzvaný Chinatown. Město má i obrovský přístav a žije se tu skutečně skvěle, snad i proto je tu jedno z nejdražších bydlení v celé zemi. V žebříčku kvality života je ovšem kanadské město na předních světových příčkách, není proto jistě co dodat.

V roce 2010 se zde pořádaly zimní olympijské hry, v pořadí už jednadvacáté, což samozřejmě popularitě města velice prospělo. Významné památky? Hotel Vancouver, Veřejná knihovna s motivem Kolosea, budovy v centru ve stylu Art Deco. Jasně, když už budete v Kanadě, nabízí se také Montreal a Ottawa, ale co dřív?

19.9.2018

Booking.com