Sao Paulo

Sao Paulo (Brazílie)

Brazílie a její známé město Sao Paulo se může pyšnit hned několika „nej“. Na rozdíl od brazilských měst Brasília či Rio de Janeiro je Sao Paulo nejenom nejbohatší a největší město z celé Brazílie, ale je také to nejlidnatější. Právě díky tomu je cílem cestování mnoha turistů z celého světa. Je vyhledávané mezi milovníky aktivní dovolené i těmi, kteří mají rádi klid a nádhernou přírodu. Ta je nejenom uvnitř města v podobě četných parků a klidových zón, ale nádherná příroda Brazílie město i obklopuje.

Pokud jste milovníci zajímavé architektury a památek, je Sao Paulo tou pravou volbou pro vás. Cestování po městě, abyste viděli skutečně vše, vám může zabrat i několik dní, ale rozhodně to stojí za to. Milovníci moderní architektury v podobě majestátních mrakodrapů si přijdou na své v ulici Avenida Paulista, která je plná těchto velmi vysokých staveb. Pokud však máte raději starší stavby a památníky, potom vám Sao Paulo nabízí park Parque do Ibirapuera, kde si skutečně přijdete na své. Kromě několika muzeí mapujících vznik a rozvoj celé Brazílie můžete obdivovat i obrazy Rembranta či Rubense v některé z místních galerií, nebo být uchváceni sluneční soustavou v místním planetáriu.

Je toho skutečně mnoho, co vás v Sao Paulo, a pokud je součástí vaše cestování i toto město, rozhodně si na jeho návštěvu vyčleňte několik dní. Byla by škoda nepoznat všechny jeho krásy, jelikož člověk nikdy neví, kdy ho navštíví příště. Ideální doba na návštěvu nejenom celé Brazílie, ale i Sao Paula je období kdy jsou tamní teploty chladnější, a nic nás neruší v našich cestách za poznáním jiné země, města a kultury.

17.9.2013

Booking.com