Edinburgh

Edinburgh (Velká Británie)

Pokud i vás láká Edinburgh navštívit, rozhodně věřte, že nejste jediní turisté, kteří na to pomýšlí. Ročně totiž toto město navštíví přes 13 milionů turistů. Rozhodně však tato oblast nepatří mezi ty nejvíce navštěvované, které Velká Británie má. Tím nejvýznamnějším městem je samozřejmě hlavní město Londýn.

Pokud tedy Edinburgh navštívíte, jistě se vám bude hodit průvodce po místních památkách. Mezi tu jednoznačně nejzajímavější patří Edinburghský hrad, který se hrdě tyčí nad městem. Z jeho velikosti budete v každém případě překvapeni. Jelikož je ve výšce 145 metrů, je z něho i nádherný výhled nejenom na město samotné, ale také na okolní přírodu, kterou se Velká Británie, tedy konkrétně Skotsko pyšní. Přímo na hradě jsou poté uloženy skotské korunovační klenoty.

Dalším zajímavým místem, které je cílem cestování mnohých turistů, je zcela jistě i románská kaple sv. Markéty. Nutno říci, že ta je součástí hradu a stála zde před tím, než byl samotný hrad postaven. Nedaleko kaple se nachází také Muzeum válek, které je jasnou volbou pro každého, kdo chce zjistit, jakých bojových konfliktů se Velké Británie a samotný Edinburgh účastnil.

Posledním místem, které se hradu týká, je takzvaná Královská míle. Jedná se o dlouhou ulici, která je lemována mnoha zajímavými historickými stavbami. Sama končí u jedné z nejkrásnějších památek, které Edinburgh nabízí. Jedná se o Holyroodské opatství a také nedaleký palác. Obě budovy jsou nádherným počinem z hlediska architektury. Samozřejmostí je celá řada různých chrámů a kostelů, které jsou rozesety po celém městě. Většina z nich vznikla v době, kdy Velká Británie kolonizovala téměř celý svět. Jednou z nejznámějších kolonií je například i Gibraltar. Pokud i vy tedy toužíte tuto zemi, nebo přímo Edinburgh navštívit, rozhodně je to dobrá volba. Město je velmi zajímavé.

9.4.2017

Booking.com