Cartagena

Cartagena (Kolumbie)

Jmenovkyně španělského města, kterou bychom hledali až v daleké Kolumbii. Samozřejmě, obě lokality patří mezi sesterské, Cartagena v Jižní Americe se přátelí ještě se San Juanem v Portoriku nebo kubánskou Havanou. Na jaře a na podzim tu panuje období dešťů, ale nádherné klima a zdejší pláže vás vybízí k návštěvě kdykoliv jindy. Jde o největší město Kolumbie, vždyť zde žije skoro milion lidí. Rozkvétalo právě kvůli španělské přítomnosti, důležitý přístav ale často obléhali piráti a snad právě proto zdejší opevnění přečkalo až do dnešních časů. A je zapsáno už více než dvacet let na prestižním seznamu organizace UNESCO.

Snad právě proto, že nese jméno po evropské lokalitě, najdeme tu dvě odlišná města. Doslova a do písmene, čtvrti Bocagrande a „Staré město“ se liší dost podstatně, tedy kromě toho, že k moři je to zhruba stejně blízko. Staré město připomene už šestnáctý věk, kdy zde Španělé začínali s objevováním různých lokalit obou Amerik. Koloniální architektura je památkou na něco, čeho si místní hodně váží, takže pověstné hlodání zubu času není vidět ve velkém.

V Bocagrande najdete město, které žije sluncem. Vždyť právě zdejší pláže jsou pověstné skoro jako ty brazilské, nákupní centra nebo kavárničky praskají ve švech a snad jen doporučíme – pozor na peněženku, alespoň na něco podobného odkazují i oficiální místa. Spoustu barev, to je místní samozřejmost. Vždyť různé odstíny najdete prostě všude, nejen na oblečení místních. Výletní autobus zvaný Chiva vás určitě pobaví, i když působí jako naše poválečné, alespoň co do komfortu cestování. Rozdíl je jediný, tohle je ze dřeva – a krásně malované! Homemade porn https://www.amateurest.com/ USA.

Kam se podívat dál? Kolumbie nabízí víc krásných měst, třeba Medellín nebo Barranquillu.

29.2.2020

Booking.com