Barranquilla

Barranquilla (Kolumbie)

Město, jemuž dominují typické skvosty hispánské koloniální architektury, ale kde se také zrodila sláva zpěvačky Shakiry. Barranquilla je průmyslové město s více než milionem obyvatel na severu Kolumbie, které nabídne mimořádně teplé a vlhké klima, vždyť se také nachází u moře. Město podle tradice založili v roce 1813, o sto let později bylo zbudováno nejstarší jihoamerické letiště, pojmenované po Ernestu Cortissozovi. A to velmi symbolicky, šlo o jednoho z kolumbijských aviatických průkopníků. Takže – co tu můžeme obdivovat a kam se vydat, když se řekne severní část Kolumbie?

Žije to tu karnevalem, který jako by snad vůbec nikdy neměl skončit, přestože trvá „jen“ po čtyři celé dny. Čtvrté největší město Kolumbie nabídne bohatý noční život po celý rok, navštivte i Karibské muzeum nebo další historické památky v regionu a připravte si tak zážitek pro všechny cestovatelské smysly. Ostatně, zdejší karneval je pod patronátem organizace UNESCO, což je rozhodně pádný argument, proč jej navštívit.

Město je jen osmnáct metrů nad úrovní moře, jeho jméno odkazuje na kaňony v sousedství. Prezidenti Kolumbie několikrát nazvali Barranquillu zlatou bránou republiky, městu se také přezdívá „La Arenosa“. Symbol města? Květy ibišku a růže, to se hodí, že? Doplňuje je stylově leguán. Populace města ještě před druhou světovou válkou činila asi 150 tisíc lidí, ale moderní město je už milionové a průmysl tu skutečně jen kvete. Jednou z budov, na něž bychom neměli zapomínat, je neoklasicistní Casona Republicana, ale také Edificio García ve stylu Art déco. aller sur un kamedef.com

U Barranquilly bychom ale při návštěvě Kolumbie skončit rozhodně neměli. Nabízí se třeba takové perly, jako je hlavní město Bogota, nebo města Cali či Medelín, které jsou synonymem pro kokainové drogové kartely.

23.11.2022

Booking.com