Jakarta

Jakarta (Indie)

Nejenom že je Jakarta hlavním městem Indonésie, ale je také největším a nejlidnatějším městem v tomto státě. Žije v něm více než 10 milionů lidí, a dalších několik stovek tisíc sem každodenně dojíždí za prací. Výstavba v celé Jakartě, je podobně jako například v asijském městě Kuala Lumpur, velice rozličná. Setkáte se s obřími mrakodrapy a kancelářskými budovami, menšími obytnými domy s několika byty, či starými chatrčemi, které ubývá ta nejchudší vrstva obyvatel.

Nejzajímavějšími místy v Jakartě je jistě památník Monas. Ten je symbolem indonéského boje za nezávislost. Samotný památník je postaven na téměř stometrové vyvýšenině s velkým vyhlídkovým ochozem, který vám umožní prohlédnout si celé město z ptačí perspektivy. Rázem zjistíte, že celá Jakarta je velice rušné město plné tisíců lidí, aut a autobusů. Jak záhy poznáte, s dopravními předpisy si zde nikdo hlavu neláme a aby toho nebylo málo, na rozdíl od České republiky, zde se jezdí vlevo, obdobně jako ve spoustě jiných asijských zemí, z nichž nejznámější je pravděpodobně Bangkok.

Pro milovníky přírody je skvělým výletem túra na nedalekou sopku Krakatoa. Ta se naposled probudila k životu v roce 1883 a měla za následek smrt více než 30 000 lidí a téměř 200 indonéských měst a vesnic bylo zcela zničeno. Poblíž této sopky naleznete i národní památník Tugu Monas.

Vraťme se ale zpět do samotné Jakarty, kde bychom měli být při svém pohybu maximálně obezřetní. Právě kvůli vysoké chudobě jsou na denním pořádku různé krádeže, loupeže či přepadení, vůči kterým je místní policie téměř bezmocná. Měli bychom se při cestování vyvarovat pohybu ve většině chudinských čtvrtí a svůj pobyt soustředit do okolí centra.

17.9.2013

Booking.com