Kuala Lumpur

Kuala Lumpur (Malajsie)

Město Kuala Lumpur je pro Malajsii to stejné, co pro Thajsko Bangkok. Jedná se o hlavní centrum veškerého obchodu v celé zemi, díky čemuž právě do Kuala Lumpur přijíždějí podnikatelé z celého světa navázat obchodní kontakty s Malajsií. Přesto, že město samotné má pouze 1,5 milionu obyvatel, tak v městských aglomeracích nalezneme dalších více jak 7 milionů lidí, kteří do Kuala Lumpur dojíždějí za zaměstnáním či obchodem.

Díky rychlému rozvoji města je veškerá infrastruktura velice moderní a to včetně perfektní městské dopravy (oproti Vietnamskému městu Hanoj, kde je cesta autobusem doslova utrpením). Systém dopravy perfektně navazuje na železniční koridory, které jsou vhodné pro cesty do okrajových částí města.

Turisty jistě uchvátí množství mrakodrapů, které se nad celým městem tyčí do nepředstavitelných výšek. Jejich počet díky neustálému rozvoji města stále stoupá. Tou nejdominantnější stavbou poslední doby jsou vyhlášené Petronas Twin Towers. Ty byly dokončeny v roce 2004 a v té době patřili k nejvyšším budovám na světě. Jejich výška je 452 a z nejvyšších pater je nádherný výhled na celý Kuala Lumpur. Přestože se jedná o 2 zcela nezávislé budovy, spojuje je ve výšce 170 metrů 58 metrů dlouhý most, který umožňuje přecházet z jedné budovy do druhé.

Kuala Lumpur však nejsou pouze mrakodrapy a kancelářské budovy. Obdobně jako v celé Malajsii je k vidění i několik zajímavých mešit, chrámů nebo muzeí. Mezi nejnavštěvovanější místa patří svatyně Batu Caves. Ihned při vašem příchodu vás upoutá obrovská zlatá socha boha války Murugana, která je díky svým rozměrům největší sochou svého druhu na světě. Následuje 272 schodů, po kterých dojdete právě do chrámové jeskyně, kterou tato socha dle legendy střeží.

17.9.2013

Booking.com