Ho Či Minovo Město

Ho Či Minovo Město (Vietnam)

Největším městem Vietnamu je Ho Či Minovo Město, známé také pod názvem Saigon, jak se v minulosti nazývalo. Podobně jako jiné vietnamské město, Hanoj, patří mezi turisty k nejvyhledávanějším vietnamským lokalitám. Ho Či Minovo Město je relativně lidnatým městem, ve kterém žije více než 6 milionů obyvatel. Oproti čínskému městu Peking, které je v oblasti Asie také hojně navštěvované však stále nedosahuje takové vyspělosti a pokroku.

Pří návštěvě Vietnamu, konkrétně města Ho Či Minova Města, nebo také Ho Chi Minh jak je s oblibou nazýváno, byste neměli vynechat válečné muzeum. Mnoho cestovatelů ho může znát pod názvem Muzeum čínských a amerických válečných zločinů, který byl však z diplomatických důvodů před několika lety změněn. V muzeu na vás dýchne historie, především období kdy Vietnam okupovala cizí vojska. Na nádvoří muzea tak spatříte řadu obrněných transportérů, zbraní nebo také bomb. K vidění jsou i tzv. „tygří klece“, které byli používány jako cely pro vězně z řad Vietkongu.

Pro milovníky krásných vietnamských chrámů doporučujeme navštívit čtvrť Cholon, která se v Ho Či Minově Městě nachází. Je plná unikátních staveb postavených především v čínském stylu. Zhledem k rozlehlosti celé čtvrti je třeba vyhradit si minimálně jeden den času. Díky množství levných vietnamských a čínských restaurací, které jsou zde rozesety téměř na každém kroku, a tak se nemusíte bát, že budete trpět hlady. Pokud vás už chrámy omrzí, vydejte se na tradiční tržiště, kterých je v Ho Či Minově Městě několik. Prodává se na nich vše, od koření a jídla, přes oblečení až po velké množství upomínkových předmětů či ručně vyráběných suvenýrů za na naše poměry relativně rozumné ceny.

17.9.2013

Booking.com