Soul

Soul (Jižní Korea)

Soul patří v současné době s více než 10 miliony obyvatel mezi nejlidnatější město v celé Koreji. Druhé největší město Busan má necelé 4 miliony, a pro porovnání, japonské Tokio je osídleno více než 12 miliony lidmi. Soul momentálně zabírá plochu více než 605 km². Prvním zmínky o tomto městě pochází již z roku 18 před naším letopočtem. Město v průběhu svého rozšiřování několikrát změnilo své jméno, až nakonec zůstalo u názvu Soul, jak ho zná většina lidí na celém světě.

Největší rozmach však město zažilo v 90. letech, kdy do Soulu pravidelně přijíždělo mnoho zahraničních pracovníků za prací. Z města se tak stalo centrum obchodu a průmyslu v celé Koreji, čímž je Soul i v dnešní době. Díky rozvoji průmyslu došlo i na budování kvalitní infrastruktury s ohledem na městskou dopravu. Soul je tak protkán 12 linkami metra, jednou železniční tratí po které jezdí rychlovlak KTX a jeho součástí jsou hned 2 letiště.

Při návštěvě Soulu by vaše první kroky měli vést k tzv. Seoul Tower. Kromě toho, že slouží jako vysílač, byla i otevřena veřejnosti, a ta ji může využívat jako rozhlednu, a prohlédnout si tak nejenom Soul, ale i část přírody v Koreji. Za návštěvu stojí také známý palác Gyeongbokgung, který dlouho dobu sloužil jako královský palác, který po svém zničení byl opět postaven a stal se tak největším palácem v Koreji, který sloužil dynastii Čoson.

Milovníci nakupování a tradičních trhů v Koreji by měli v Soulu navštívit především čtvrť Myeong-Dong, která je považována za centrum nejenom nakupování, ale i veškeré módy v celé Koreji. Mimo nákupních možnosti můžete vyzkoušet i některou z mnoha místních restaurací.

17.9.2013

Booking.com