Belize City

Belize City (Belize)

Město Belize City naleznete ve stejnojmenném státě Belize. Pravdou je, že není tak vyhlášené jako například Mexico City či Havana, v nabídkách cestovních kanceláří ho najdete málokdy, a přesto stojí za návštěvu, i když cestování za jeho památkami je poněkud obtížnější. Město samotné založili Mayové, poté ho však začali osídlovat Evropané, kteří z něho vytvořili významný přístav a obchodní centrum v regionu. Většina obchodu v Belize se uskuteční právě díky místnímu přístavu.

Mnohem významnější však bylo Belize City v minulosti, kdy bylo vyhlášeno těžbou tropického dřeva v oblasti celého státu Belize. To těžili hlavně otroci, díky čemuž byla jeho cena pro Evropu či Severní Ameriku velice přijatelná. Nyní si město Belize City žije poklidným životem, a je cílem hlavně turistů vyhledávajících potápění. Mnoho potápěčů při svém cestování napříč celým světem Belize City jistě navštívila. Nachází se zde totiž druhý největší korálový útes na světě, a jeho vidění je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Jedná se o více než 300 kilometrů dlouhý pás, ve kterém se nachází více než 600 unikátních druhů živočichů, které nenajdeme nikde jinde na světě. A právě díky tomu byla tato oblast Belize City zapsána na seznam UNESCO.

Pokud cestujete do Belize City lodí, už z dálky vás upoutá dominanta tohoto města, kterou je maják Baron Blass, který má zajímavý čtvercový půdorys. Z něho je poté nádherný výhled na moře, i oblast celého státu Belize. Chcete li se nejenom o tomto městě, ale i o celé zemi dozvědět více, měli by vaše kroky vést do místního Museum of Belize, odkud můžete začít vaše cestování nejenom po Belize City, ale po celé oblasti Belize. Je skutečně o co stát.

17.9.2013

Booking.com