Santiago de Chile

Santiago de Chile (Chile)

Jak už napovídá sám název města, Santiago de Chile sídlí v Chile, přesněji ve střední části této země na úpatí pohoří And. Podobně jako Brasília nebo Caracas je v posledních letech hojně navštěvováno turisty především z USA a Evropy. Ty už nebaví stále stejné a podobné země a při svém cestování chtějí poznávat i lokality, které nejsou tak známé. A právě díky cestovnímu ruchu má Santiago de Chile zajištěný zisk peněz na svou modernizaci a neustálý rozvoj, díky kterému se město stále rozrůstá.

Santiago de Chile se může pyšnit významným prvenstvím. Jedná se totiž o úplně první město, které bylo na území Chile založeno. Spolu s tím souvisí i množství starých památek, které jsou mnoha turisty vyhledávány. Vzhledem k tomu, že se město neustále rozrůstá, je třeba rozlišovat mezi jeho starými a novými čtvrtěmi. Obecně je jednám z nejvyhledávanějších míst návrší Santa Lucía, ze kterého máte nádherný výhled na samotné Santiago de Chile, a při dobrých rozptylových podmínkách i na část Chile, která se vyznačuje malebnou přírodou, která obklopuje i samotné Santiago de Chile.

Za návštěvu jistě stojí i Neptunova fontána, ale hlavní pozornost je ubírána na galerii indiánského umění. Ta nám nabízí nádherný pohled do historie celého Chile, a my můžeme pouze žasnout nad zručností a uměleckým cítění prvních obyvatel tohoto města, Santiago de Chile. Znalci evoluční biologie jistě vědí, že právě v tomto městě má památeční desku i Charles Darwin, který si ho při svém cestování oblíbil. Milovníci romantiky a romantických procházek si přijdou na své ve čtvrti Bellavista, která je protkána romantickými uličkami, zákoutími a malebnými stavbami.

17.9.2013

Booking.com