Caracas

Caracas (Venezuela)

Caracas je hlavním městem státu Venezuela, a zároveň je i největším městem této země. Podobně jako Bogota a Havana má stejné problémy založené na kontrastu rozvoje obchodu a chudoby. Najdeme v něm množství luxusních čtvrtí, které jsou plné drahých obchodů, hotelů a restaurací, a na jeho okraji chudinské příbytky ve kterých žijí lidé na pokraji chudoby, která trápí hlad, nedostatek peněz a vzrůstající kriminalita.

Kromě těchto problémů, které trápí mnoho měst v Jižní Americe má Caracas co nabídnout i turistům. Je to nejnavštěvovanější město celé Venezuely a mnoho turistů ho při svém cestování napříč různými kontinenty rádo vyhledává. Pokud se tedy chcete dozvědět více o tom, jak vnikl nejenom Caracas, ale i samotné Venezuela, rozhodně navštivte některé z místních muzeí, především pak to s názvem Casa Natal del Libertador, které sídlí v původním domě Símóna Bolívara, tedy osvoboditele, který celé Venezuele vybojoval nezávislost a tamní obyvatelé jsou na něho právem hrdí. Pokud půjdete po stopách tohoto významného vůdce, bude vaše cestování ukončeno u památníku s názvem Panteón Nacional, u kterého je pohřben. Přestože město v 18. Století postihlo velmi ničivé zemětřesení, mnoho stavem se podařilo zrekonstruovat do své původní podoby, a turisté tak nebudou ošizeni o nic z historie Carracasu.

Caracas však dokáže uchvátit i milovníky novodobých staveb a moderní architektury. Tito návštěvníci by měli navštívit univerzitní město Caracasu, na které je hrdá celá Venezuela. To bylo postaveno za pomoci několika architektů, a díky své unikátnosti bylo zapsáno i na seznam dědictví UNESCO, jako nádherný příklad moderní architektury a urbanismu – tedy účelové stavby zapadající perfektně do okolního prostředí. sexpromo

17.9.2013

Booking.com