Bratislava

Bratislava (Slovensko)

Pokud se řekne Slovensko, málokomu se nevybaví jeho dvě nejznámější města, kterými jsou Košice a samozřejmě Bratislava. Ta je hlavním městem našeho východního souseda, a může turistům nabídnout mnoho památek. Tak jako má Praha svůj hrad, není pozadu ani Bratislava. Tato slovenská metropole má necelých půl milionu obyvatel a leží na obou březích Dunaje, který Bratislavou protéká. Přírodní podmínky má Slovensko a tedy i samotná Bratislava téměř shodné, jako má naše země. Ideální čas na termín vašeho cestování je tedy jaro, popřípadě začátek podzimu. To jsou ideální teploty pro poznávání krás tohoto města.

Přestože se většina památek nachází ve středu města, zmiňovali jsme už jeho dominantu, Bratislavský hrad, který se nad Bratislavou hrdě tyčí. Bratislava ho považuje za svůj symbol, a je z něho skutečně nádherný výhled na celé město, a jeho rozložení. Jeho unikátní vzhled, kterému dominují 4 věže, v každém rohu jedna lákají každoročně mnoho turistů, kteří se sem často vracejí, jelikož jim Bratislava skutečně učarovala.

Kromě hradu má Bratislava i zajímavý komplex Staré radnice, kde je dnes sídlo městského muzea. Můžete se tak dozvědět mnoho o historii, kterou má Slovensko skutečně bohatou. Nejstarší budovou ve městě je Michalská brána, která je pozůstatkem středověkého opevnění, které mělo samozřejmě jediný cíl, a to ochránit Bratislavu před nájezdy nepřátelských vojsk. Celé centrum Bratislavy je vystavěno především v barokním stylu, což určitě zaujme každého milovníka této architektury, která se vyznačuje nejenom množstvím soch, ale také bohatým a náročným zdobením. A skutečně většina budov je opravdu nádherných.

19.9.2013

Booking.com