Košice

Košice (Slovensko)

Slovensko není pouze hlavní město  Bratislava, ale je to i spousta jiných měst, jako například Košice. Ty znají jistě milovníci vína (podobně jako maďarský Tokaj), jelikož právě vinařské slavnosti lákají na návštěvu milovníky tohoto nápoje z celé Evropy. Košice leží na východě Slovenska a v současné době mají necelých 240 tisíc obyvatel. Díky své poloze je důležitou dopravní tepnou a spojnicí mezi Ukrajinou a Ruskem, a cestování je díky vybudované železniční a silniční síti do těchto zemí rychlé a relativně pohodlné. Košice mají samozřejmě nejvíce obyvatel slovenské národnosti, ale podstatný podíl zde má i maďarská menšina, s podílem necelé 4 procenta.

Slovensko je na Košice právem hrdé, především díky svým památkám, které jsou díky bohaté historii vystavěny v několika stylech, především potom v gotickém, barokním nebo klasicistním. Různorodost této architektury potěší hlavně oko turisty, jelikož právě tyto styly jsou považovány za jedny z nejzajímavějších. Košice proto rozhodně stojí za vaši návštěvu, pokud se rozhodnete pro cestování právě na Slovensko, tedy k našim východním sousedům.

Tak jako je tomu u většiny evropských metropolí, většina chrámů a kostelů je soustředěna ve svém centru města. Jelikož se Košice stávají i významným centrem průmyslu a obchodu, jsou na jeho periferiích budovány i rozsáhlé průmyslové zóny s několika továrnami a výrobními halami. Ideální možnosti, jak si Košice prohlédnout z výšky je kromě vyhlídkových letů vrch Hradová, který se tyčí ve výšce 466 metrů nad městem, a vy tak můžete obdivovat Košice, tuto perlu kterou Slovensko má s ptačí perspektivy. Památek je zde skutečně spoustu, a pokud jsou Košice cílem vašeho cestování, rozhodně si pro jejich návštěvy vyčleňte několik dní.

19.9.2013

Booking.com