Vaxjo

Vaxjo (Švédsko)

Pokud se i vy rozhodnete město Vaxjo navštívit, rozhodně nebudete litovat. Pokud jste milovníci přírody, tak vás město, potažmo i celé Švédsko rozhodně nadchne. A to nejenom v oblasti této lokality, ale třeba také v oblasti města Stockholm, tedy hlavního města celého Švédska. Zajímavostí na městě Vaxjo je určitě to, že leží mezi dvěma nádhernými jezery, které pokud v zimě zamrznou, tak se po nich dá bezpečně přecházet.

Jestliže jste však raději milovníky historie než přírody, i v tomto ohledu vás Vaxjo nezklame. Základem města, a v podstatě i jeho dominantou je katedrála, která dle dochovaných záznamů pochází ze čtrnáctého století. Je nepřehlédnutelná především pro svou cihlovou barvu, a mohutným průčelím, které se dělí na dvě vysoké a špičaté stříšky. Kromě samotné katedrály, která má uvnitř velmi bohatou výzdobu, je zajímavé i místo před ní, jelikož se zde nachází runový kámen. Město Vaxjo je však známé také místními hrady, které jsou v jeho okolí, a jedná se o celkem tři. Podobných hradů má Švédsko, a vlastně i celá oblast Skandinávie více než dost. To ostatně potvrzují také cestovatelé, kteří navštívili oblíbené norské Oslo, jelikož tyto oblasti jsou velmi podobné.

Zpět ale k městu Vaxjo a nedalekým hradům. Ty se nazývají Teleborg a Kronoberg a kromě toho že měli samozřejmě důležitý historický význam, jsou i nyní skvělým místem pro výlet spojený s poznáním historie této oblasti. Právě cestování po okolí města Vaxjo je určitě skvělou volbou pro každého. Jednou z dalších zajímavých míst, které se ve městě nacházejí, je také místní univerzita, která nese jméno Linnaeus. Zajímavým místem v samotném centru je však také divadlo. Důležitou informací je také poznamenat, že celé město je velmi hrdá na místní rodáky. Některé z nich uznává celé Švédsko. Především je to nositel Nobelovy ceny za literaturu, Pär Lagerkvist.

25.6.2014

Booking.com