Flores

Flores (Guatemala)

Pokud bychom si město Flores měli blíže představit, potom se jedná o poměrně menší městečko, které má aktuálně okolo 13 000 obyvatel. Město jako takové se nachází na samostatném ostrově, který je však rozdělen vodní hladinou na několik částí. A na jedné z nich se nachází samotné historické centrum města Flores, které je považováno za nejzajímavější částí celého města. Pokud je tedy cílem některého cestovatele i Guatemala je to především kvůli mayskému Tikalu a Flores je ideální základnou.

Každý kdo chce město poznat blíže, bude při svých toulkách obdivovat především velmi zajímavé domy a úzké uličky s typickou architekturou. Jste-li milovníci přírody, určitě se stačí vydat na okraj města, kde je k vidění nádherná fauna a flóra. Tu má nádhernou skutečně celá Guatemala a tak byste jí taktéž měli věnovat dostatek času. Co je však tím nejzajímavějším místem, které Flores nabízí, to jsou nedaleké ruiny chrámů Tikalu. Ty jsou postaveny přímo uprostřed přírody a vzhledem k hustým lesům nejsou běžně vidět. Jakmile se k nim však dostanete, budete doslova uchváceni. A právě to jsou důvody, proč za cíl svého cestování zvolit Flores.

Těchto chrámů je v této lokalitě velké množství. Mezi ty nejznámější patří jistě ten první, na který při svém putování narazíte. Ten nese název Templo I u Gran Plaza. Následují však mnohé další. Tím nejvyšším chrámem, který má tvar mohutné pyramidy je poté Templo IV. Ten je zároveň i druhou nejvyšší Mayskou budovou. Tento chrám měří celkem 65 metrů.

Pokud si celou touto stezkou projděte, určitě budete mít mnoho zážitků. Pokud Guatemala nebyla vaší cílovou destinací a budete vyrážet i jinam, nejlépe do Mexika rozhodně stojí za návštěvu Puebla, které má turistům taktéž co nabídnout. Ať už jsou to historické památky, nebo krásy přírody, i sem se každoročně vydává celá řada turistů toužících po poznání. https://zenescorts.ch

17.5.2015

Booking.com