Jaký typ pojistky je pro nás ten pravý?

Jaký typ pojistky je pro nás ten pravý?

Poznávací zájezdy jsou v posledních letech oblíbenou možností, jak procestovat svět. Nejsou to jenom přírodní krásy, ale jsou to určitě krásy mnoha měst, kam můžeme vyrazit. Je jedno, zda tak učiníme na vlastní pěst, nebo s využitím služeb cestovních kanceláří. V obou případech se neobejdeme bez nutnosti mít sjednané cestovní pojištění do zahraničí. Pokud také vyrážíte za poznáním, načerpejte informace, které se vám budou hodit. Třeba i o tom, že ideální cesta k pojistce vede přes web Porovnej24.cz.

Jaký typ pojistky je pro nás ten pravý?

Důležité je vaše cílové město, a to konkrétně v souvislosti s tím, na jakém světadíle a v jaké zemi leží. Podle toho můžeme rozdělit pojistku na dvě varianty. Jednou z nich je cestovní pojištění do EU a druhou je cestovní pojištění mimo EU. Třeba do zemí jako je Ukrajina. Určitě není třeba být konkrétnější, jelikož každému z vás bude jasné, jakých lokalit se dané varianty týkají. Na vás je primárně to, abyste při sjednání vybrali onu správnou zemi, kam míříte.

Co nabídne základní ochrana?

Všechny pojišťovny na trhu mají společnou takzvanou základní ochranu. Jedná se o pojištění léčebných výloh, které je spojeno s hrazením lékařské péče, operací, nutných transportů a mnoha dalších věcí. Chystáte-li se navštívit konkrétní město jako standardní turista, plně postačí základní ochrana. Není tedy nutné myslet na připojištění spojená s rizikovými, nebo extrémními sporty. Mnohdy cestovatelé volí především nejlevnější cestovní pojištění, které onen základ dokáže nabídnout.

Využijete i ochranu navíc?

Jak by měla vypadat vaše pojistka, již víte. Můžete se však setkat i s variantami, které základní ochranu výrazně rozšíří. Lze je získat, i pokud sjednáváte cestovní pojištění online. O co jde? Například o možnost pojištění vaší odpovědnosti, nebo zavazadel. Jedná se o pojištění doplňkové, určené k základní pojistce. Dokáže tak proplatit jak škody na ztracených osobních věcech, tak i ty, které můžete svou neopatrností způsobit. Což se v mnoha muzeích či galeriích může hodit.

27.11.2015