Jak lze ušetřit na povinném ručení?

Jak lze ušetřit na povinném ručení?

Také neradi platíte více, než je nezbytně nutné? Je v podstatě jedno, čeho se daný výdaj týká, jelikož dnes lze ušetřit téměř na všem. A tím může být také povinné ručení auta. Daná možnost se tedy týká hlavně motoristů, a to bez ohledu na to, zda vlastní osobní automobil, nebo motocykl. Každý může mít jeden hlavní cíl, se kterým je spojena nutnost sjednat nejlevnější povinné ručení. Podívejme se proto na několik tipů, jak ušetřit. Prvním z nich je možnost provést srovnání povinného ručení na webu Porovnej24.cz. Ten je pro tyto účely využíván stále častěji. A není se čemu divit.

Vyberte si správnou pojišťovnu

Ano, právě volba pojišťovny dnes rozhoduje nejvíce. Právě pojišťovny nejvíce ovlivňují to, jak bude jejich ceník povinného ručení konkrétně vypadat. Jak jsme tedy zmínili, právě porovnání povinného ručení je ideální cestou, jak najít takovou pojišťovnu, která bude nejlevnější. Neznamená to však nutně, že by její služby nebyly kvalitní. Právě naopak. Problémem totiž nemusí být ani to, že získáme takovou pojistku, která nabídne základ, která nabídne různá připojištění, stejně jako vysoké limity pojistného krytí. I to je dnes možné. Stačí jenom dobře vybírat a věnovat čas zmíněnému porovnání těch nejlepších možností, které dnes na našem trhu vůbec jsou.

Rozhodujete také vy i vaše auto

Dalším tipem, jak můžete ušetřit, je volba správného auta. Pokud se podíváme na to, co cenu také ovlivňuje, je to zcela určitě i objem motoru. Pokud tedy máte vůz s malým objemem a sjednáváte povinné ručení online, nemusíte se obávat toho, že byste snad platili více, než musíte. Příklad? Třeba ČPP. Dále ale cenu ovlivňujete i vy sami. Stačí tedy jezdit bez nehod a následně máte jistotu, že získáte vysoký bonus. A i ten kalkulačka povinného ručení zohlední ve chvíli, kdy už budete vybírat z možných cenových hladin, za které bude pojistka k dispozici.

14.7.2016