Exotické destinace jsou stále populárnější

Exotické destinace jsou stále populárnější

Kulinářský zážitek, plavba na otevřeném moři, trocha adrenalinu nebo prostě jen procházka po prosluněné pláži. Dovolená někde v Orientu může být velmi zajímavá a v mnohém odlišná od chorvatského nebo italského pobřeží, které už má mnohý český turista výborně zdokumentované. Touha poznat nové kraje je hodně silná, každá lidská duše chce objevovat a být neustále překvapována…

Když se řekne exotická dovolená na míru, mnohým se jistě vybaví talíř dosud nepoznaných jídel, které zaujmou nejen svou barevností, ale i netradiční chutí. Pro gurmány je to jistě dost atraktivní samo o sobě, ale týden nebo dva strávené v tropickém ráji jsou nepochybně i o mnoha dalších aktivitách. Starobylé stavby, ať už světské nebo sakrální, dokážou vzít dech. Monumenty Indie, Ománu nebo třeba Vietnamu pamatují celé generace a je v nich zkrátka něco magického. Bez jejich prohlídky snad ani nelze poznat místní kultury, často mnohem starší než naše západní civilizace.

Exotická dovolená a vůně dalekých krajů už není nedostupný sen a můžete si jej dovolit i vy. Každý cestování chtivý turista má samozřejmě své představy, jak prožít super dovolenou na exotickém místě. Ač již to mají být kulinářské zážitky, úžasné památky, sportovní výkony v horách či adrenalin v džungli, je nejlepší si vybrat osvědčenou cestovku, která dělá zájezdy na míru. Zkušená cestovní kancelář je schopna zajistit letenky, ubytování, transfery a program pro mladé páry nebo seniory, rodiny s dětmi a single cestující dobrodruhy. Stačí si opravdu jen vybrat!

Pokud vás již nudí Evropa a kladete si otázku kam na dovolenou, dejte prostor své fantazii a začněte uvažovat, zda-li to má být africké safari, písečné pláže na souostrovích Maledivy nebo Seychely, exotika a přírodní krásy Indonésie, Filipín či Thajska. Nemá přece smysl jezdi na dovolenou tam, kde vás budou čekat jen přeplněné resorty, polovičaté služby a k tomu nádavkem pár nudných chvilek u moře s tisíci dalších turistů? Nikdy není pozdě zkusit něco opravdu neotřelého, život je přeci také o zážitcích, které jsme si vychutnali doslova plnými doušky. Nepřizpůsobujte se dovolené, naopak, dovolená se přizpůsobí vám!

12.9.2018