V Brně se závodí po generace a co procházka historií?

V Brně se závodí po generace a co procházka historií?

Masarykův okruh tak, jak jej známe dnes, byl vybudován v polovině osmdesátých let a svým hitem jej podpořily i sestry Elefteriadu. V Brně se ale jezdí závody aut nebo motorek už od dob První republiky, jen málokteré z evropských měst má podobnou tradici. Třeba v italské Monze se jezdí od roku 1950, britské Silverstone se objevilo v kalendáři F1 už v sezoně 1948. Starý Masarykův okruh zažil svůj první velký závod v roce 1930 a ještě do začátku války Brno přivítalo třeba legendárního Louise Chirona. Neproniklo toto jméno náhodou i do českého slangu? Odpověď určitě znáte.

Brno je moravské centrum číslo jedna, a pokud se zde rozhodnete žít, čeká vás řada zajímavých pracovních nabídek. Ideální příležitost pro mladé lidi, přesně to nabízí dnešní reality v Brně. Pravda je taková, že cenová hladina realit už bude podle všeho jen stoupat, tudíž vhodný čas pro investování se nabízí právě nyní. Bydlet ve vlastním nemusí být jen snem, právě v Brně se taková šance naskýtá všem – rodina i kariéra, skvělá práce i domov nedaleko centra, kultura i zábava, dostatek zeleně. Co víc si ještě přát, že? Pokud jste tu studovali a chcete si druhé největší město Čech ještě trochu užít, když jste si už našli zaměstnání, je tu pronájem garsonky v Brně.

Vraťme se k Masarykovu okruhu, který poznal velikány jako Max Biaggi nebo Valentino Rossi, v posledních letech zde dominují hlavně Španělé reprezentovaní třeba Danim Pedrosou. V rámci MotoGP jde o jednu z nejdelších tratí v seriálu, každoroční závod je velkou událostí pro celé město. Pokud chcete být u toho, Brno vás rádo přivítá! A klidně se můžete i chvilku zdržet, protože tradiční přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis rozhodně stojí za vidění. Totéž platí o hradu Špilberk, slavném kostelu svatého Jakuba nebo hradu Veveří, na nějž si můžete udělat malý výlet. Kdo by vlastně nechtěl žít ve městě, které nabídne tolik možností, že?

15.2.2019