Reklama

V Brně se závodí po generace a co procházka historií?

V Brně se závodí po generace a co procházka historií?

Masarykův okruh tak, jak jej známe dnes, byl vybudován v polovině osmdesátých let a svým hitem jej podpořily i sestry Elefteriadu. V Brně se ale jezdí závody aut nebo motorek už od dob První republiky, jen málokteré z evropských měst má podobnou tradici. Třeba v italské Monze se jezdí od roku 1950, britské Silverstone se objevilo v kalendáři F1 už v sezoně 1948. Starý Masarykův okruh zažil svůj první velký závod v roce 1930 a ještě do začátku války Brno přivítalo třeba legendárního Louise Chirona. Neproniklo toto jméno náhodou i do českého slangu? Odpověď určitě znáte.

Brno je moravské centrum číslo jedna, a pokud se zde rozhodnete žít, čeká vás řada zajímavých pracovních nabídek. Ideální příležitost pro mladé lidi, přesně to nabízí dnešní reality v Brně. Pravda je taková, že cenová hladina realit už bude podle všeho jen stoupat, tudíž vhodný čas pro investování se nabízí právě nyní. Bydlet ve vlastním nemusí být jen snem, právě v Brně se taková šance naskýtá všem – rodina i kariéra, skvělá práce i domov nedaleko centra, kultura i zábava, dostatek zeleně. Co víc si ještě přát, že? Pokud jste tu studovali a chcete si druhé největší město Čech ještě trochu užít, když jste si už našli zaměstnání, je tu pronájem garsonky v Brně.

Vraťme se k Masarykovu okruhu, který poznal velikány jako Max Biaggi nebo Valentino Rossi, v posledních letech zde dominují hlavně Španělé reprezentovaní třeba Danim Pedrosou. V rámci MotoGP jde o jednu z nejdelších tratí v seriálu, každoroční závod je velkou událostí pro celé město. Pokud chcete být u toho, Brno vás rádo přivítá! A klidně se můžete i chvilku zdržet, protože tradiční přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis rozhodně stojí za vidění. Totéž platí o hradu Špilberk, slavném kostelu svatého Jakuba nebo hradu Veveří, na nějž si můžete udělat malý výlet. Kdo by vlastně nechtěl žít ve městě, které nabídne tolik možností, že?

15.2.2019

Komentáře
Reklama