Do hor jedině bezpečně – na co nezapomínat při túrách?

Do hor jedině bezpečně – na co nezapomínat při túrách?

Vyrazit na dovolenou někam, kde nejsou pláže obsypané turisty, ale užijete si přírodu a svěží vzduch. Tak co třeba do hor, ať už těch českých nebo zahraničních? Jistě, je to dobrá volba, o tom nemůže být sporu! Ale na druhou stranu, když už na podobnou túru vyrazíte, musíte si vše dobře naplánovat, neboť i zdánlivá maličkost je tady velmi důležitá. Vyvarujete se případných problémů a užijete si krásný výlet, při kterém si utužíte fyzičku.

Bez vybavení ani krok aneb batoh a kvalitní boty

Trasu musíte mít připravenou doslova do puntíku – a rozhodně to není jen nějaký rozmar. Naopak, hory umí být nejen krásné, ale bohužel mnohdy zrádné, pokud jim to tedy dovolíte. Buzola je důležitý základ, zapomínat nesmíte ani na batohy, v nichž si dozajista neponesete jen svačinu. Bez toho, abyste si prověřili aktuální předpověď počasí na nejbližší hodiny a nezjistili si, jaká je sněhová situace, také nikam vyrazit nesmíte! Je to věc stejně důležitá, jako dobré pojištění na cesty. Zodpovědnost se totiž při pobytu v horách násobí dvěma, opatrnosti není nikdy dost. Informujte své blízké o místě, kam vyrážíte, a o dni, kdy byste se měli se svou partou vrátit domů. A opravdu poctivé trekové boty jsou nutností, protože na cestách nezažijete zrovna hřejivý písek plážových resortů.

Nechoďte nikam sami, už z principu – lepší bude, když se vydáte nejméně ve třech lidech a přizpůsobíte trochu tempo nejpomalejšímu z kamarádů. Vždyť vám přeci nic neuteče, spacáky a karimatky ještě počkají. Kvalitní huskoviny si ale můžete pořídit klidně už dnes, a abyste se při pobytech outdoor moc nenudili, je pro vás připravena také jedna zajímavá soutěž, o niž se postaral eshop Český ráj. Vyhrát můžete s trochou štěstí třeba batoh značky Deuter, co při pobytu (nejen) v horách opravdu oceníte. Nakonec, není právě výbava číslo jedna?

Článek byl připraven ve spolupráci s eshopem Český ráj outdoor, který nabízí batohy, stany, trekové boty, karimatky, outdoor oblečení, spacáky značek Husky, Mammut, Warmpeace nebo Deuter. Můžete také využít aktuální akci Huskoviny 2019.

24.6.2019