Rakousko vás srdečně zve k nádhernému víkendu na lyžích

Lyžování v Rakousku

Zasněžená sjezdovka a pohodová atmosféra, jakou můžete v dnešní době zažít snad opravdu jen v Alpách. Odpočinek od každodenních povinností uprostřed zimní pohádky, ze které se vám ani nebude chtít domů. Lyžování v Rakousku s sebou přináší i možnost výletů do panenské přírody, kterou si tato země po právu hýčká. Příjemná dovolená nejen během prosince a ledna, protože do Alp se můžete vydat klidně po celý rok – nadýchat se čerstvého vzduchu, to se zkrátka nikdy neomrzí!

Zajímavá možnost i pro rodiny s dětmi

Lyžování v Rakousku je určené nejen jednotlivcům a mladým párům, ale i těm, kteří už mají rodinu. Dětem se zde bude určitě také líbit, podmínky jim jsou šité přímo na míru. Vždyť sjezdovka jen pár kroků od hotelu, pohodlné zázemí, ale také bazén (a současně s tím i wellness nebo termální lázně pro unavené rodiče). Určitě by byla škoda nechat zahálet sportovní vybavení pro zimní měsíce, lyžování Rakousko rovná se hned několik atraktivních regionů – podívejte se do Korutan, Tyrolska nebo Štýrska, užijete si běžky, cyklostezky nebo také pulzující kulturní život, jenž se nezastaví prakticky po celý rok.

Rodinný hotel nebo raději malebný selský statek? Pokud upřednostníte spíš romantiku ve dvou jako za časů starého mocnářství, je druhá z variant jistě atraktivnější – ale pokud jedete i s dětmi, nepochybně oceníte spíš klasický hotel s bazénem. Lyžování na ledovci je dostupné po celý rok, bonusem je výhled na horská údolí a přírodní krásy, které má jen málokterá evropská země. Není vůbec divu, že právě Rakousko je na zimních olympiádách tak dominantní! Pitzalský nebo Ötztalský ledovec nabízí desítky kilometrů tratí, na kterých si užijete sníh, legraci a dokonale čistý vzduch. A to je stále jen začátek, celoroční provoz přináší i ledovec Hintertux, který se bude zamlouvat i milovníkům snowboardů.

28.9.2019