Jak vybrat dovolenou online?

Jak vybrat dovolenou online?

Doba letních dovolených se blíží sedmimílovými kroky, což nás vede k otázce, jak si tu pravou pro letošní rok vybrat? Návštěva cestovních agentur není možná a lidé dnes preferují zařizování věcí online. Tento trend internetového vyhledávání v posledním roce nabral zcela jiné obrátky, proto se nemůžeme divit tomu, že i letní radovánky chceme naplánovat z pohodlí domova. Jak tedy na to a co nám s výběrem pomůže?

Ze všeho nejdříve je třeba si ujasnit naše priority. Nabídka dovolených na internetu je opravdu obrovská, každá cestovní agentura na nás vykukuje se svou nabídkou, ať už prohlížíme sociální sítě nebo si čteme zajímavý článek v oblíbeném internetovém magazínu. Abychom alespoň trochu zúžili nabízené množství dovolených, zodpovězte si několik základních otázek:

  • Jaký typ stravování preferujete?
  • Jaká lokalita by vás nejvíce lákala?
  • Jaká je pro vás stále ještě přijatelná cenová relace?
  • Preferujete cestování letadlem nebo autobusem?

Co se týče zmiňovaného stravování, je zapotřebí si zjistit, jestli je v dané lokalitě nabízeno to, co vaše chuťové pohárky chtějí. V mnoha zemích panuje trochu jiná kultura a zvyklosti, což se do jisté míry odráží i na jídelníčku, který vám bude sestaven.

A když už jsme u té lokality - Češi mají tendenci šetřit i na něčem, jako je dovolená. Jenže většinou platí, že ta nejlevnější dovolená nebude zrovna ta nejkvalitnější. Pokud jste pevně rozhodnutí pro lokalitu, zaměřte svou pozornost na kvalitní bydlení, ať není příliš daleko od moře nebo ať nevypadá jako z ponuré minulosti.

Využijte online srovnávačů

Pokud máte alespoň malou představu o tom, jak by vysněná dovolená měla vypadat je načase vybrat si zájezd u konkrétní cestovní agentury. I když za sebou nemají cestovky zrovna dobrý rok, nevzdávají se a snaží se různými výhodnými nabídkami přebít konkurenci, kvůli čemuž vzniká u klientů zmatek. Nevědí, pro jakou se rozhodnout. Jedna nabídka letní dovolené je atraktivnější než druhá.

Naštěstí pomyslnou pomocnou ruku nám podávají online srovnávače, které nám prozradí, u jaké cestovní agentury se vyplatí zájezd zakoupit. Srovnání cestovních agentur je skvělým pomocníkem v případě, že jste v minulosti s žádnou cestovkou neletěli nebo když chcete zkusit nějakou jinou, než s jakou jste jeli do zahraničí dříve.

V souvislosti s online srovnávači ještě stojí za zmínku recenze a reference klientů, kteří již mají s danou cestovkou své zkušenosti. Až si vyberete své favority, vyplatí se zadat do vyhledávače například dotaz Travelportal recenze a vyjedou vám zkušenosti těch, kteří si služby vyzkoušeli na vlastní kůži.

Máte sjednané cestovní pojištění?

Výběrem cestovní agentury a vhodné dovolené to ani zdaleka nekončí. Ne všechny zájezdy obsahují několik základních věcí, jež byste při své cestě do zahraničí neměli postrádat. Na mysli máme například cestovní pojištění, což je jedna z nezbytností, ať už cestujete pouze do Německa nebo daleko do Itálie. Nikdy zkrátka nevíte, co se vám na cestě může přihodit a mít takové cestovní pojištění je zkrátka dobré. Vždyť není tolik drahé.

Pokud jste si v minulosti nic podobného nesjednávali, opět si nemusíte vědět rady. A stejně jako v předchozím případě, i nyní vám pomohou srovnávače, které jsou k dispozici na internetu. Jejich úkolem je to samé jako v případě dovolených - srovnat nejčastější či nejatraktivnější a vybrat vám takové, které přesně odpovídá vašim požadavkům a preferencím. Nebo vám minimálně dají nadhled a díky srovnání se rázem rozhodnete nejen pro to nejvýhodnější, ale především pro to nejkvalitnější řešení.

A co letenky?

Podobně tomu může být i u letenek. I když většina cestovních kanceláří při svých zájezdech rezervuje i letenky, stále se ještě může stát, že některé je nebudou mít v ceně zájezdu. Proto si je budete muset obstarat sami. Co vám opět pomůže, tak srovnávače. Dalo by se říct, že online srovnávače dnes porovnávají naprosto všechno. V případě letenek je to však velice příjemný pomocník, s jehož pomocí se vyvarujeme zbytečně vysokým nákladům, jež bychom za letenky vydali z kapsy.

3.5.2021