Itálie a Kanárské ostrovy, to je zajímavý tip pro jarní měsíce

Aktivní odpočinek, poznávání nových míst, objevování destinací, kterým vládne celoročně pěkné počasí i dobrá nálada. Samozřejmě, podívat se na evropský jih, to znamená doslova a do písmene přijít do jiného světa. O tom, že je Itálie oblíbenou turistickou destinací, nelze nijak pochybovat, a když zmíníme Kanárské ostrovy, hned se nám v mysli rozhostí hřejivé paprsky slunce. Odolat takovému nápadu je prostě těžké, podobná jarní dovolená láká snad všechny. Ale proč se bránit? Stačí si naplánovat cestu a jednoduše vyrazit, ne?

Řím je kolébkou antické civilizace

Prohlédněte si svět antiky, poznávací zájezd Řím 2022 je zážitkem, při kterém si vychutnáte školní dějepis z mnohem atraktivnější stránky, než je pouhý suchopárný výklad před tabulí. Pěkně zblízka, tak, jak jej poznávali i starověcí občané této velké říše. V Římě na vás čeká Andělský hrad, ale i Vatikán a další zajímavá místa. Nejde pouze o centrum první velké evropské civilizace, ale i o místo, které má nejen pro katolíky skutečně zvláštní význam, což je vidět jak v Sixtinské kapli, tak v různých muzejních sálech.

Zavítejte do centra renesanční kultury

Zájezd do Říma si zkrátka opravdu užijete, ale samozřejmě je pravdou, že v Itálii je toho k vidění ještě mnohem více. Proč nezkusit i jiné lokality? Dovolená, zájezd Florencie vás provede renesancí od A do Z, vždyť právě zde tento směr pomalu vznikal. Socha Davida, ale také proslulý most Ponte Vecchio a dóm St. Croce, to jsou místa, na nichž se milovníkům historie téměř až zatají dech.

Proč nezkusit oázu plnou tepla?

Můžete se ovšem vypravit ještě o něco jižněji, poznávací zájezd Tenerife rozhodně nebude jen o plážích a slunění. Právě naopak, poznáte přírodu tohoto místa, horská údolí a město Santa Cruz, v němž zábava nikdy nekončí. Dovolená Tenerife, Kanárské ostrovy znamená aktivní odpočinek, procházku vavřínovými lesy a botanickou zahradu Jardín Botánico, která je turisty velmi vyhledávaná. Nebo se projdete k Pico del Teide?

17.12.2021