Dovolená v Itálii je už zavedenou českou klasikou

Kam se letos v létě vydáte? Pokud směřujete do ciziny, určitě se dá očekávat, že se pojede někam na jih. V úvahu připadá více destinací, Češi mají v oblibě Španělsko, statistiky jsou také dlouhodobě na straně Chorvatska. Dovolená na Apeninském poloostrově ale patří také mezi favority, a to nejen v poměru výkon versus cena. Nejde o exotickou destinaci, ubytování je za přijatelnou cenu. A dočkáte se tepla, slunce, pláže a objevování historických památek, zkrátka splní se několik věcí najednou. Na co nezapomenout, když vyrazíte do Itálie?

Cestovní pojištění je až na prvním místě

Když překračujete hranice, musí být vyřízeny různé formality. Cestovní pojištění do Itálie si dnes snadno sjednáte online a nemusíte osobně na pobočku pojišťovny. Tím ušetříte čas a budete si moci lépe vybrat. Nezáleží přitom na tom, zda se budete věnovat vodním sportům nebo turistice a antickým památkám. Bez podobné pojistky se jednoduše neobejdete, je klíčová i pro klid duše. Pojistit se musíte i pro zimní měsíce, protože italská lyžovačka se jinak může v případě úrazu výrazně prodražit. Cestovní pojištění online je nakonec opravdu otázka na pár minut.

Vydat se můžete i s vlastním vozem

Letecky nebo autobusem? Nabízí se i cesta autem do Itálie, která bude určitě zajímavá. Pojedete nejspíše přes Rakousko, ale můžete vyrazit i jiným směrem. Nejčastěji jezdí turisté přes Salcburk a České Budějovice, pokud je cílovou destinací italské západní pobřeží, pak se můžete vydat i přes Německo. Nezapomeňte na poplatky v rakouských tunelech a dálniční známky. Ty si lze pořídit i přes internet, zaplatíte snadno kartou.

Výdaje za cestu nemusí být vysoké

V průměru může vyjít cesta do Itálie asi na 6 až 15 tisíc korun s tím, že se cenová hladina hodně liší podle destinace. Pokud to bude Milán, Caorle nebo jiný severní kraj, zaplatíte za pohonné hmoty méně než třeba cestou do Catanzara nebo Bari. A kde vlastně tankovat? To je individuální, ceny pohonných hmot se často mění, zjistěte si, kolik stojí palivo i online. Vydat se můžete i s pejskem, ale nezapomínejte ani na něj. Cestovní pojištění se totiž netýká jen lidí, ale i cestujících zvířat.

8.6.2022