Pobyt v českých lázních je plný klidu a odpočinku od stresu

České lázně

Pokud si chcete dopřát plnou dávku relaxace, jsou dobrým tipem některé z tuzemských lázní. Protože má právě lázeňství v českých zemích dlouhou tradici, byla by škoda podobný potenciál vůbec nevyužít. Odpočine si tělo i duše, což přijde před namáhavým rokem v zaměstnání opravdu více než vhod. Snad na každý neduh se tu najde odpověď, podstoupit pár procedur znamená vzpruhu pro imunitu. Chvilky plné slastného nicnedělání se nabízí nejen v letních měsících, ale třeba i na podzim. Rezervovat pár dnů v lázeňských resortech si totiž můžete kdykoliv, stačí pár minut strávených u počítače.

Libverda má opravdu skvělou pověst

Pokud se rádi podíváte do oblasti Jizerských hor a poznáte zdejší panenskou přírodu hodně zblízka, určitě víte, že první lázně, které si dnes představíme, mají reputaci už po dlouhé generace. Jde o Lázně Libverda, kam pravidelně jezdí sportovci, ale i lidé, kteří se léčí s problémy pohybového aparátu. Místní léčivé prameny jsou známé už od 14. věku, nicméně až o čtyři staletí později je pomohla zpopularizovat šlechtická rodina Clam-Gallasů. Navštívit můžete i vodopády Štolpich nebo horu Smrk, nabízí se i bazilika Hejnice. A do jakých dalších lázní se vydat?

Podívejme se do okresu Trutnov

Pokud vám něco říkají Janské lázně, jistě tušíte, že se nacházejí na Trutnovsku. Kdo má v oblibě Krkonoše, může je ve volných chvilkách také navštívit. Dojet si lanovkou na Černou horu je báječným zážitkem a kořením pro lázeňský pobyt. Do třetice si ještě představme Lázně Karlova Studánka, které leží v malé obci v horách. Astma, cukrovka, onemocnění srdce, právě tyto problémy se zlepší v krásném prostředí jesenických hor. Můžete se podívat až k vrcholu Pradědu, jenž je jedničkou na Moravě a pátou nejvyšší horou ČR. Vybrali jste si? Samozřejmě, pokud jde o lázeňské pobyty, našli bychom pěkných tipů určitě více, jako třeba Teplice či Třeboň. Z pestré nabídky v českých regionech si jistě zvolí každý svou srdcovku!

20.7.2022