Spojte podzim v českých lázních s poznáváním historických skvostů

Užívat si lázeňský pobyt nemusíte jen během jara nebo letních měsíců, léčivé prameny totiž proudí celoročně! Proč potom nezavítat do lázní i během podzimních plískanic? Zpříjemnit si dobu, kdy se stmívá nezvykle brzy a užít si léčebnou kúru, která vlije novou krev do žil, je doslova na dosah ruky. Tentokrát odložte exotiku na druhou kolej a poznejte domácí regiony, které na vás dýchnou báječnou atmosférou. Je to opravdová relaxace se vším všudy! Pokud se chcete zaposlouchat do tónů lidové hudby, máte jedinečnou možnost vyrazit poznávat kraj vína a dobré pohody. Přidáte se k tisícům spokojených turistů?

Vyberte si nabídku podle svých představ

Když se řekne lázně, každý má samozřejmě trochu jinou představu. Je ale jasné, že právě zde se odpočívá, záleží jen na druhu relaxace. Někdy je to rašelinový zábal, jindy sauna, perličková koupel nebo například i procházka uprostřed zámecké zahrady. V rozsáhlé nabídce samozřejmě nechybí ani proslulé Lázně Luhačovice, kde si můžete užít uhličitou koupel, zdejší malebnou kolonádu nebo také velice dobrou tekutou révu. V Luhačovicích se specializují na potíže s pohybovým aparátem, takže si stačí jen vybrat příslušnou kúru. Víkendové volno nebo týdenní dovolená, záleží jen na tom, kolik času vlastně máte k dispozici. Lázeňské možnosti nabízí prakticky každý z českých krajů. Který z nich jste ještě nepoznali zblízka?

Darkov je také zajímavým místem

Další lokalitou, kterou si během letošního podzimu vychutnáte, mohou být třeba Lázně Darkov. Čím jsou tak pověstné? Najdete je v Karviné, tedy vlastně téměř na hranicích s Polskem a mají vynikající účinky zejména na pohybový aparát. Patří do široké rodiny tzv. jodových lázní a jejich dějiny se píší už od začátku dvacátého století. Užijte si proto podzimní pobyty v lázních se vším všudy a vyberte si takový, který vám bude s partnerem maximálně vyhovovat. Poznat nové kraje a nová místa je pak milým bonusem navíc!

2.11.2022