Lázeňské procedury vás mohou oslovit i během zimních měsíců

Užít si pár dnů oddechu od pracovního shonu, dopřát si klid a pohodu, kterou si všichni zasloužíme. Důvody, kvůli kterým jezdíme do lázní, jsou samozřejmě různé. Vždy jde ale o načerpání nových sil a odpočinek, který je spojený s laskavým obejmutím ze strany přírody. České reálie nabízejí řadu podobných zimních pobytů, při nichž pocítíte příval nové životní energie. Pojďme si proto dát k dobru několik zajímavých tipů, protože inspirací na dovolenou není nikdy dost.

České lázně jsou často světově proslulé

Když se řekne lázně, hned víme, co si vybavit. Je to jednoduché, v blízkosti našeho bydliště se určitě nějaké nacházejí, protože Česká republika je bez nadsázky jednou z lázeňských velmocí. Do lázní se lze také vydat celoročně, záleží jen, v kterém ročním období potřebujeme dobít baterie. Zimní pobyt je velmi oblíbený. Nabídne vám horské prostředí, zasněženou romantiku nebo také příjemné výlety. Nejde přece pouze o procedury, můžete také poznat region, který jste jako turisté dosud opomíjeli. Stačí se jen rozhlédnout!

Lázně Lipová jsou nedaleko polských hranic

Jsou součástí dvoutisícové obce a mají za sebou tradici, která se začala psát už v roce 1837. Místní vrcholky jako Smrk, Hrubý Jeseník nebo Studený lákají k výletům, nabízí se i několik sakrálních památek. Lázně Lipová cílí na lupénku nebo nemoci dýchacího ústrojí, nabídnou bylinné směsi a unikátní klima. Horský vzduch v kombinaci s blahodárnými procedurami zregeneruje každou unavenou duši.

Jeseník na dohled aneb Lázně Karlova Studánka

V údolí jesenických hor ještě zůstaneme, protože zajímavým tipem jsou i Lázně Karlova Studánka. Zaměřují se hlavně na léčbu onemocnění dýchacích cest. Nabídnou i prostředí jesenických lyžařských středisek, stejně jako procházku až třeba k samému vrcholu Pradědu. Zámek v Bruntálu, Čertovy kameny nebo hrad Sovinec, to jsou další tipy na výlety v širokém okolí. A pokud jde o procedury, důležitou roli má léčivá rašelina. Není právě tohle výborná pozvánka na víkendovou relaxaci?

26.11.2022