Katastr nemovitostí přehledně aneb zjistěte si klíčové informace

Když chcete znát podrobnosti o finančních produktech, zeptáte se banky. A kdo plánuje prodej či nákup nemovitosti nebo právě kompletuje žádost o stavební povolení, využije podrobnější přehled z katastru nemovitostí. Můžete do něj nahlédnout nebo si nechat připravit výpis. V ČR je přes třináct tisíc katastrálních území, přehledné uspořádání je tedy nutností. Čím víc dat, tím lépe! Nehodil by se pomocník, který by vám je všechny předložil jako na stříbrném podnosu? Právě díky tomu vznikla webová aplikace GeoPas.

Velmi přehledné třídění důležitých dat

Už jste měli s KN několikrát tu čest, ale nevíte, jak se v něm přesně orientovat? Až budete příště potřebovat katastr nemovitostí, s podrobným vyhledáváním pomůže aplikace GeoPas. Stačí jen zadat příslušnou adresu, ať už jde o konkrétní číslo popisné nebo obec, město a další územní jednotky. Během okamžiku vám také vyhledá parcelu, o kterou máte zájem, když hledáte vhodný stavební pozemek. Prohlédnete si občanskou vybavenost místa a zjistíte si i další detaily. Tato aplikace usnadní práci odhadcům, úředníkům i realitním makléřům. Ulehčí také prodej nebo koupi nemovitosti, neboť poskytne během okamžiku řadu důležitých informací. Takových, které byste jinak museli pracně vyhledávat jednu po druhé, na prvním místě je tedy časová úspora.

Vyhrává ten, kdo má dostatek podkladů

Přesné a pravdivé informace jsou dnes nutností. Jsou stejně ceněné jako čas nebo peníze, v některých případech může mít dokonce hodnotu zlata. Nemusíte navštívit několik různých registrů nebo mapových služeb, abyste získali potřebná data. Všechno je totiž na jednom místě, ať už hledáte v adresách, parcelách nebo chráněných územích. Podrobná mapa, která poskytne nejnovější údaje i o nezaměstnanosti v dané oblasti nebo poukáže na sídla firem, se jistě hodí. Celkem GeoPas eviduje na tři miliony adresních míst, která čerpá přímo z katastru nemovitostí. Jak je na tom životní prostředí v místě, kde se chcete usadit? Nekupujete parcelu v záplavové oblasti? A co radonový index?

19.2.2023