Sjíždění Vltavy: Nejlepší způsob, jak objevit krásy českého hlavního města

Praha je město s bohatou historií a nezapomenutelnou architekturou. Ale co kdybyste měli možnost objevit jeho krásy z úplně nové perspektivy? Sjíždění řeky Vltavy je jedinečný způsob, jak prozkoumat Prahu a okolí, a půjčovna lodí na Vltavě vám poskytne všechno, co potřebujete k tomu, abyste si toto dobrodružství užili naplno.

Vydejte se na vodní dobrodružství

Existuje několik půjčoven lodí v Praze, které nabízejí různé druhy plavidel pro různé potřeby a dovednosti. Můžete si vybrat kánoi, kajak, paddleboard nebo dokonce piknikovou loď pro větší skupiny. Narazit můžete dokonce i na půjčovnu raftů, což jsou nafukovací plavidla, která se hodí především pro začátečníky, protože jsou téměř nepotopitelná. Svoji loď si rezervujte předem online nebo přímo v půjčovně a vydejte se na své vodní dobrodružství po Vltavě.

Od historického centra k přírodním krásám

Sjíždění Vltavy vám umožní objevit nejen krásy pražského historického centra, ale také okolní přírodní scenérie. Nejpopulárnější úsek pro sjíždění začíná již v historickém jádru města a končí v oblasti Troji. Během této plavby budete mít úžasný výhled na Pražský hrad, Karlův most a další ikonická místa české historie. Pokud máte více času a chuť na delší výlet, můžete se vydat dál směrem na sever až k přírodnímu parku Českého středohoří. Některé půjčovny lodí na Vltavě nabízejí dokonce možnost mít průvodce na palubě. Ten vás provede historií a zajímavostmi města. Dozvíte se více o legendách a historických událostech spojených s jednotlivými památkami, které budete míjet. Průvodce vám také může poskytnout informace přírodě v okolí řeky, což vám umožní lépe porozumět prostředí, kterým se budete pohybovat.

Bezpečnost především

Předtím než se vydáte na vodu, je důležité si uvědomit, že řeka Vltava má různé úseky s různou obtížností. Přestože jde o poměrně klidnou řeku (Vltava patří mezi nejsnáze sjízdné řeky v ČR), nepřeceňte svoje schopnosti. Klasifikace vodácké obtížnosti vám pomůže vybrat správný úsek pro váš zážitek a usnadní vám orientaci v charakteristice jednotlivých řek. Pokud jste začátečník, začněte raději s klidnějšími úseky a postupně se posouvejte k obtížnějším. Vybavte se vhodnou vodáckou výstrojí a dodržujte pravidla bezpečnosti na vodě.

31.5.2023