Melbourne

Melbourne (Austrálie)

Pokud se rozhodnete navštívit Austrálii, bude Melbourne prvním městem, které vás přivítá. Právě do Melbourne (a také do Sydney) je směřována většina letů směřujících do Austrálie. Město vás přivítá svým životem, přívětivými lidmi a také velkým množstvím zeleně, která je každodenně udržována. Pravda, s novozélandským městem Auckland se rovnat nemůže, ale na kontinent, který je pokryt z větší části pouští je její množství opravdu obdivuhodné.

Nechte na sebe dýchnout Australskou atmosféru a poznejte její historii díky Muzeu imigrace, které se v Melbourne nachází. Projdete si tak celou historii z pohledu těch imigrantů, kteří v Austrálii hledali šanci na nový život. Pokud máte raději architekturu a zajímavé budovy, zavítejte na náměstí Federation Square. O něm vám každý obyvatel Melbourne bude tvrdit, že je mnohem hezčí, než opera v Sydney. To hlavně kvůli vzájemné rivalitě mezi těmito městy. Náměstí samotné je skutečně architektonický unikát plný moderních a abstraktních budov, v jehož čele naleznete velkoplošnou obrazovku zobrazující celý tento prostor.

Kdykoliv se budete cítit unaveni, můžete si odpočinout v některém z velkých parků, kterými město Melbourne disponuje. Vzniká tak zajímavý kontrast mezi klidovou zónou a vysokými mrakodrapy, které se nad ní tyčí. Nabrat síly je možné i v množství vynikajících restaurací nebo kaváren a ochutnat jak typickou australskou kuchyni, tak i italskou, francouzskou či řeckou, která se zde rozvinula spolu s imigranty právě z těchto zemí. Unikátním zážitkem je potom večeře v jedoucí tramvaji, ve které budete postupně navštěvovat ty nejzajímavější části celého Melbourne.

17.9.2013

Booking.com