Brisbane

Brisbane (Austrálie)

Chystáte se na návštěvu Austrálie? Kromě turisticky vyhlášených oblastí jako je Sydney nebo Melbourne byste rozhodně neměli zapomenout na město Brisbane. To je často vyhledáváno turisty z celého světa především díky své zajímavé historii a kulturním památkám.

Město samotné bylo založeno ve 30. letech 19. století. Většina tohoto města byla vystavěna ve viktoriánském stylu, který se u mnoha budov dochoval i do dnešní doby. Jednou z dominant je budova radnice, která byla postavena v klasicistním stylu a dominuje jí věž, která je vysoká celých 90 metrů. Bohužel tak jako i u množství jiných australských měst, tak i u Brisbane je znát vliv rozvíjejícího se obchodu, jehož negativní vliv na jeho architekturu mají stavby mrakodrapů a velkých kancelářských budov.

Na rozdíl od jiných měst Austrálie, má Brisbane velice příjemné klimatické podmínky. Je to skvělé místo pro milovníky teplého počasí, a to i v období zimy, která je skutečně velice mírná, a teploty málokdy spadnou pod 20 stupňů. Ideální teplota na dlouhé procházky po tomto městě. Právě pro tyto dlouhé procházky je vyhlášená Brisbane South Bank. Nejde o nic jiného, než dlouhou promenádu táhnoucí se po celé délce nádherné písčité pláže. Promenádu lemuje spousta obchodů, diskoték, restaurací či útulných kaváren. Zkrátka ideální místo pro místní i turisty, kteří chtějí nabrat energii nebo se pobavit.

Pokud chcete na vlastní oči nejenom spatřit, ale taký nakrmit symbol Austrálie – klokana, navštivte místo s názvem Lone Koala Sancturary, tedy obdobu zoologické zahrady s volným výběhem všech zvířat. Právě díky možnosti krmení místních zvířat je vyhledávána především rodinami s dětmi.

17.9.2013

Booking.com