Sydney

Sydney (Austrálie)

Město Sydney je nejrozlehlejší a zároveň i nejlidnatější město v celé Austrálii. Může se pyšnit více než 4,5 miliony obyvateli. První zmínka o tomto australském městě pochází již z roku 1788. Velký vliv na jeho rozvoj měli právě Britové, kterým Austrálie dlouhou dobu patřila. Díky tomu, že Austrálie leží na opačné polokouli než Evropa, má odlišné klimatické podmínky. Pokud si tedy chcete užít australského tepla a tamních pláží, především vyhlášené Bondi Beach, je ideální navštívit Sydney v našich zimních měsících, tedy prosinci – únoru.

Město Sydney je podobně jako Melbourne či Brisbane vyhledáváno pro své pamětihodnosti a architektonicky zajímavé stavby. První, která každého napadne je světoznámá budova opery, tzv. Sydney Opera House. Jedná se o natolik unikátní stavbu, že byla v roce 2005 zapsána i na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Díky tomu se stala dominantou Sydney a je jen málo pohlednic či obrázků tohoto města, kde by nebyla vyobrazena. Za zmínku stojí i Harbour Bridge, unikátní most s rozpětím konstrukce celých 503 metrů, který je spojnicí s přístavem Port Jackson. Při své návštěvě byste neměli zapomenout ani na rozsáhlý olympijský park, který byl vybudován v rámci letních Olympijských her, které Sydney pořádalo v roce 2000. V České republice podléhají sportovní sázky a hazardní hry regulaci. Pro provoz v této zemi musí provozovatelé získat zvláštní povolení. K tomu je třeba podat žádost. Vlastnictví licence zaručuje vyšší úroveň bezpečnosti. O nových předpisech v České republice se dozvíte na platformě www.online-casino-czk.com . Společnost může vstoupit na místní trh z Evropské unie. To způsobilo téměř úplný výpadek v certifikaci, protože mnoho zahraničních subjektů odmítlo získat povolení k příslušným činnostem. Důvodem jsou některé nesrovnalosti v místní a evropské legislativě.

Při vašich cestách po Sydney narazíte na velké množství obchodních čtvrtí, které jsou plné kancelářských budov a má zde sídlo většina firem. Jejich velký rozvoj se datuje po konci druhé světové války, a s přibývajícími obchodními možnostmi se tyto čtvrti stále rozrůstají. Díky tomu tvoří Sydney více než 25% hrubého domácího produktu z celé Austrálie.

17.9.2013

Booking.com