Wellington

Wellington (Nový Zéland)

Wellington, hlavní město Nového Zélandu se může pyšnit světovým unikátem. Jedná se o nejjižněji položené hlavní město na světě. A přestože se jedná o hlavní město, počet obyvatel tomu nikterak nenasvědčuje, žije jich zde pouhých 386 000. Je však jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Nového Zélandu. To co pro Sydney znamená budova Opery, nebo pro Auckland Sky Tower, to znamená pro Wellington budova parlamentu. Stavba přezdívaná Beehive Building, neboli včelí úl se začala budovat v roce 1969 a dokončena byla až za dlouhých 14 let později. Díky svému zajímavému tvaru stále přitahuje velké množství turistů z celého světa.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Nového Zélandu, jsou vhodnější tamní letní měsíce (tedy náš prosinec – únor). Teplota se v tomto období pohybuje do 20 stupňů celsia, tedy ideální teplota pro poznávání celého města Wellington. Na co bychom při návštěvě rozhodně neměli zapomenout, je lanová dráha, která spojuje samotné centrum novozélandského Wellingtonu s jeho okrajovou částí. Právě v té se nachází i turisty vyhledávané botanická zahrada plná zajímavých rostlin, které jsou v Evropě k vidění minimálně, nebo vůbec. Při cestě touto lanovkou ujedete přesně 612 metrů a překonáte stodvacetimetrové stoupání. Pro sportovně založené turisty je možné celou tuto cestu absolvovat i pěšky.

Díky své lokalitě je Wellington i centrem veškeré námořní dopravy na Novém Zélandu. V přístavu kotví lodě, které každý den vyrážejí na dlouho cestu s místním zbožím. Několikrát denně do přístavu zavítá i trajekt s těmi turisty, kteří zvolili tento způsob dopravy před rychlejší leteckou, která má svůj cíl na Wellingtonském mezinárodním letišti, které leží jihovýchodně od samotného Wellingtonu.

17.9.2013

Booking.com