Auckland

Auckland (Nový Zéland)

Pokud někdy uslyšíte pojem „město plachet a přístavů“, měl by se vám vybavit Nový Zéland a město Auckland. Ačkoliv se nejedná o hlavní město, tím je na Novém Zélandu Wellington, má největší počet obyvatel, a to více než 1 300 000. Velkou zajímavostí toho města je především to, že se rozkládá na území, kde se nacházelo několik aktivních vulkánů. Tyto sopky jsou v současné době již vyhaslé, proto si Auckland může i nadále žít svým spokojeným životem, kterým žije od roku 1840, kdy byl založen.

I přes to, že se jedná o poměrně mladé město, má turistům co nabídnout. Milovníky historie nadchne National Maritine Museum, které mapuje veškerou námořní historii a její rozvoj na Novém Zélandu. V muzeu naleznete spoustu dobových exponátů, jako trupy původních rybářských lodí a jiné artefakty týkající se námořnictva.

Nejvyšším bodem Aucklandu je tzv. Sky Tower. Pravda, není ani zdaleka tak vysoká jako například mrakodrapy v Kuala Lumpur, ale na rozdíl od těchto budov funguje jako turistická atrakce. Pokud si tedy chcete prohlédnout celý Auckland z ptačí perspektivy, vydejte se na prohlídku této vysoké věže. Z jejího vrcholu uvidíte i celkové rozložení města, jehož střed je tvořen převážně výškovými kancelářskými budovami, a dále již naleznete pouze rodinné domy. Krásný pohled se nám naskytne i na zmiňované vyhaslé sopky, které na několika místech ční z reliéfu, a my můžeme pouze usuzovat, jak tato lokalita vypadala před mnoha sty lety. dubaiescortstars.com

Ať už se v Aucklandu vydáte kamkoliv, všude budete potkávat milé a přátelské obyvatele, kteří vám vždy rádi pomohou s jakýmkoliv problémem.

17.9.2013

Booking.com