Bangkok

Bangkok (Thajsko)

Hlavním, a zároveň nejlidnatějším městem v Thajsku je Bangkok. Jeho rozloha činí 1 568 km² a v současnosti v něm žije více než 8 milionů obyvatel, tedy necelých 13 procent obyvatel celého Thajska. Pro porovnání, další 2 velká Thajská města, Chiang Mai a Ayuthaya mají 1,5 milionu a 750 tisíc obyvatel.

První zmínka o Bangkoku pochází z 15 století našeho letopočtu, kdy byl pouze malým obchodním městem. Díky svému neustálému vývoji se právě v Bangkoku nachází většina thajských firem a je centrem nejenom vnitrostátního, ale i mezinárodního obchodu. Tento rychlý rozvoj města s sebou nese i negativa, z nichž největším je vzrůstající počet dopravních prostředků a časté zácpy a kolapsy dopravy. Bangkok však nenechává tento problém bez povšimnutí a buduje systém rychlé veřejné dopravy.

Ta je tak pro turisty v Bangkoku ideální možností, jak v relativně krátkém čase navštívit co nejvíce památek. Díky své rozloze si přijde na své opravdu každý. Naleznete zde množství starých chrámů a královských paláců, množství muzeí, která mapují nejenom historii Bangkoku, ale i celého Thajska, různé trhy a nákupní možnosti a v neposlední řadě také gastronomické zážitky. Thajská kuchyně je totiž vyhlášená svou specifičností díky používání různých druhů v Evropě neznámého či nepoužívaného koření.

K nejzajímavějším chrámům v Bangkoku patří jistě Wat Phra Kaeo, neboli Chrám smaragdového Buddhy. Ten je v současnosti nejposvátnějším chrámem nejenom v Bangkoku, ale i v celém Thajsku. Další, které stojí za návštěvu, jsou Wat Arun neboli Chrám úsvitu, či Wat Benchamabopit, který je nejmladším chrámem v celém Thajsku a byl postaven v roce 1899 a je celý pouze z italského mramoru. Betano Casino

17.9.2013

Booking.com