Čiang Mai

Čiang Mai (Thajsko)

Město Čiang Mai je druhým největším městem v Thajsku. Tím největším je samozřejmě Bangkok, a těsně za Čiang Mai zůstává město Ayuthaya. Město samotné se nachází v severní části Thajska, která je považována za hospodářské a turistické centrum všeho dění. Na jeho místě se nacházela v minulosti jeho historická část, na které bylo postaveno. Návštěvníky Čiang Mai zaujme především množství chrámů, které se na relativně malé rozloze města nacházejí. Najdete jich tu totiž více než 300.

Tím nejznámějším chrámem je jistě Wat Čiang Man, neboli Chrám sedmi spirál.Jedná se o buddhistický chrám, který je unikátní v tom, že po jeho obvodu jsou kamenné sochy slonů, kteří působí dojmem že celý chrám podpírají a drží nad zemí. Dalším unikátem je chrám Wat Ku Tao, který se vyznačuje především svou pagodou, která působí efektem, že je tvořena ze zmenšujících se koulí, které jsou stavěny na sebe.

Jedním z nejstarších chrámů v Čiang Mai je Wat Phra Singh. Jedná se skutečně o nádherný chrám, který byl vystavěn již v roce 1345. Chrám je vyzdoben mnoha nástěnnými malbami a složitými dřevořezbami v rozsahu, který nenajdeme v žádném jiném chrámu v celém Thajsku.

Kromě chrámů mohou turisté navštívit i místní ZOO či národní park Doi Suthep. V obou se vám dostane klidných procházek s prohlídkou množství asijských zvířat či unikátních druhů rostlin. Tím nejvyhledávanějším zvířetem v ZOO v Čiang Mai je samozřejmě panda, jejichž chovem je právě tato zoo vyhlášená. V národním parku rozhodně nevynechejte trasu kolem vodopádu Huai Kaeo, jehož kaskády v kombinaci s mnoha druhy rostlin, keřů a stromů poskytují skvělé místo pro odpočinek.

17.9.2013

Booking.com