Peking

Peking (Čína)

Jedno z největších čínských měst, které se může pyšnit více než 17 miliony obyvatel. Řeč je o Pekingu, městě ležící na severovýchodě Číny. Ten se může, podobně jako Hong Kong nebo Soul chlubit velmi bohatou historií a architektonicky skvěle zvládnutými chrámy. První zmínky o Pekingu se datují do první poloviny třetího tisíciletí, před naším letopočtem. Ve 13. Století však bylo kompletně vydrancováno vojsky Číngischána, a málokdo věřil, že se z Pekingu stane v budoucnu hlavní město celé Číny.

Největší nápor turistů zažil Peking patrně v roce 2008, kdy hostil letní Olympijské hry. Přestože proti tomuto pořadatelství bylo velké množství lidí, hry se nakonec uskutečnili a spousta návštěvníků tak měla možnost poznat krásy nejenom samotného Pekingu, ale i celé Číny.

Tou nejzajímavější částí Pekingu je tzv. Zakázané město. Jedná se o oblast, která byla v minulosti sídlem císařů, a měla symbolizovat jeho nedotknutelnost. Od okolního města byla oddělena množstvím hlubokých příkopů a vysokých hradeb. Do tohoto prostoru tak byl povolen vstup pouze císaři a jeho nejbližším, ostatním lidem byl přístup pod hrozbou smrti zakázán. Uvnitř tohoto prostoru můžete spatřit velké množství okázalých paláců a chrámů, které jsou vzájemně propojeny podzemními chodbami. https://petitsecret.ch

Další zajímavou lokalitou je Pekingské Náměstí Nebeského klidu. Uprostřed něho je vystaven památník Lidových hrdinů (obdobné nalezneme po celé Číně), a celý tento prostor uzavírají dvě brány, jedna s názvem Brána Správného světla a druhá nesoucí název Brána Nebeského Klidu. Na tomto náměstí můžete nalézt i Čínské národní muzeum, které díky mnoha dobovým exponátům mapuje celou historii nejenom Pekingu, ale i vznik a rozmach samotné Číny.

17.9.2013

Booking.com