Hong Kong

Hong Kong (Čína)

První zmínka o městě Hong Kong pochází z roku 1513, kdy ho objevil evropský mořeplavec Jorge Álvares. Předpokládá se, že město bylo založeno a osídleno již o několik stovek let dříve. Nachází se na pobřeží Jihočínského moře, a jak už napovídá jeho lokalita, je součástí Čínské lidové republiky. V současné době žije v celém Hong Kongu více než 7 000 000 obyvatel, což je cca. třetina množství obyvatel, kterou má hlavní město Peking, ale téměř dvojnásobný počet, než má Singapur.

Rozvoj tohoto města začal okolo roku 1699, kdy začala růst evropská poptávka po čínském zboží. Tím nejvyhledávanějším artiklem se stávalo hedvábí, porcelán nebo tradiční čínský čaj. Čína začala své zboží do Evropy exportovat, a díky výhodné poloze se stal právě Hong Kong centrem veškerého obchodu v Číně.

Mezi nejznámější Hong Kongské pamětihodnosti rozhodně patří chrám Wong Tai Sin či stará rybářská osada Lei Yeu Mun. Za návštěvu jistě stojí a známá čtvrť Kowloon, která je vyhlášena především svými trhy, zvláště pak trhem nefritovým. Je to ideální místo pro milovníky smlouvání. Žádná cena není pevná, a pokud jste mistři v tomto oboru, můžete zboží zakoupit za zlomek jeho původně nabízené ceny.

Velký rozvoj zažil v posledních letech v Hong Kongu průmysl, převážně v oblasti strojírenství a stavebnictví. Na jeho okrajích tak vznikají velké průmyslové oblasti, které dále distribuují své výrobky nejenom do celé Číny, ale do celého světa. Proto je i velmi vyhledávaným místem obchodníků, kteří se snaží o navázání obchodních vztahů nejenom s místními výrobci, ale i různými podnikateli a obchodníky.

17.9.2013

Booking.com