Bombaj

Bombaj (Indie)

Jedním z nejlidnatějších měst na naší planetě je město Bombaj, nacházející se v Indii. Dle počtu turistů spolu s Díllí a městem Peking patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších měst v Asii. Kromě velkého počtu obyvatel se Bombej může pyšnit i největším přístavem západního pobřeží. Indie byla známa svým vývozem zboží již v minulém století, a rozvoj obchodu v Indii tak logicky vyústil v toto prvenství.

Co je však kromě památek na Bombaji to nejznámější, je centrum indického filmového průmyslu, tzv. Bollywood. Právě z něho pochází většina indické produkce. Toto filmové studio vzniklo již v roce 1899 a za dobu svého fungování vyprodukovalo na tisíce filmů, především v indickém rodném jazyce, hindštině. Pro zbytek světa nejsou tyto filmy nikterak známé, často z důvodu odlišné kultury nejsou v západních zemích promítány. Na území Indie, a hlavně v Bombaji jsou však považovány za skutečně skvělé, a jejich herci za světové hvězdy.

Ideálním místem jak poznat Bombajskou kulturu a obyvatelstvo je navštívit místní trh, či některou z restaurací. Díky přístavu budete mít vždy jistotu, že nakoupíte perfektně čerstvé a chutné ryby, které byli uloveny místními rybáři před několika hodinami. Při svých toulkách městem byste měli zavítat i do jeho centra. Pokud vám bude připadat lehce „evropské“, není divu. Centrum Bombaje bylo vystavěno v dobách kolonizace, především Portugalci. Evropská architektura je tak znát na každém kroku.

Pokud do Bombaje nepřiletíte letadlem, ale připlujete lodí, první co uvidíte, je tzv. Gate of Indie, tedy brána do Indie. Jedná se o největší dominantu města, na kterou jsou jeho obyvatelé náležitě hrdí.

17.9.2013

Booking.com