Havana

Havana (Kuba)

Po vyslovení slova Havana se mnoha lidem vybaví buď doutníky, či známý bílý rum. Proto je na toto město Kuba náležitě hrdá, podobně jako na město Santiago de Cuba. Pokud při svém cestování po různých městech a státech chcete Havanu navštívit, je ideální přímé letecké spojení z amerického města Washington DC. Po příletu na tamní mezinárodní letiště Jose Martiho se můžete vydat téměř kamkoliv. Havana je centrálním dopravním uzlem celé země, a pokud je vaším cílem celé Kuba, tak jste se na ideálním startovním bodě vašeho cestování a poznávání.

Město Havana bylo a je oblíbené hlavně mezi americkými turisty. Právě ti přinášeli celé této oblasti množství peněz, díky kterým docházelo k neustálé modernizaci a vývoji tohoto města. Přibývali hotely či restaurace, které turistům dokonale vyhovovali. Bohužel ruku v ruce s tímto rozvojem začala vzrůstat kriminalita, kterou do dnešního dne trpí nejenom celá Havana, ale i Kuba samotná. Ačkoliv s ní místní policie bojuje každý den, boj se zdá být marný.

Přesto byste se návštěvy Havany neměli obávat. Kriminalita je hlavně v chudších částech Kuby, a v turistických oblastech vám nehrozí téměř žádné nebezpečí. Můžete obdivovat tamní památky a budovy, které se však po rozpadu SSSR začali pomalu rozpadat, a momentálně nejsou peníze na jejich obnovu do původního stavu, a dokonce ani na jejich udržení alespoň ve stavu stávajícím. Přitom v minulosti Havanu pro svou krásu miloval i spisovatel Ernest Hemingway, který zde strávil přes 20 let svého života. Pokud jste tedy milovníci cestování, Kuba a samotná Havana jistě stojí za návštěvu. Pokud však péče o památky bude stále v tak špatném stavu jako nyní, za pár let nebude co navštěvovat.

17.9.2013

Booking.com