Santiago de Cuba

Santiago de Cuba (Kuba)

Druhé největší město na Kubě láká každoročně mnoho turistů. Stejně jako města Belize City či Bogota, i Santiago de Cuba je vyhledávaným místem všech turistů, které už omrzelo cestování po stále stejných či podobných místech v Evropě či USA. Kuba tak láká na něco navíc, na jiný životní styl, jinou kulturu, obyvatele i celkový pohled na svět. Proto jsou podobné lokality stále více vyhledávány mezi mnoha turisty. Město Santiago de Cuba bylo založeno již v roce 1514 Španělskem. V současné době ho obývá více než půl milionu obyvatel.

Kuba turisty uchvacuje především svou přírodou, a jinak tomu není ani v případě města Santiago de Cuba, kde leží jedna z největší rezervací Kuby s názvem Park Baconao. Právě tato rezervace byla v minulosti zapsána na seznam UNESCO, díky čemuž se k její prohlídce každoročně sjíždí do Santiago de Cuba stále více turistů, kteří si chtějí prohlédnout tento přírodní unikát. V ní naleznete i rekonstrukci osady Taínů, tedy obyvatel, kteří původně město Santiago de Cuba obývali.  Kromě této rezervace rozhodně stojí za návštěvu San Pedro de la Roca, tyčící se nad městem a z jejích hradeb je nádherný výhled jak na Santiago de Cuba, tak na část nádherné přírody, kterou Kuba oplývá.  Minulosti tato pevnost sloužila jako obrana před nájezdy pirátů a nepřátel, kteří si chtěli toto město podmanit. Při cestování městem byste rozhodně neměli vynechat ani katedrálu umístěnou v centru města, která je skutečným architektonickým skvostem.

Nejenom město Santiago de Cuba, ale i Kuba samotná rozhodně stojí za návštěvu, o čemž se ročně přesvědčí několik desítek tisíc turistů, které tuto nádhernou zemi navštíví.

17.9.2013

Booking.com