Kapské Město

Kapské Město (Jihoafrická republika)

Pokud bychom měli seřadit ty největší města Jihoafrické republiky, byli by v pořadí Johannesburg, Kapské město a Pretoria. A právě druhé jmenované si získává rok od roku větší oblibu mezi turisty, kteří touží poznat krásy Afriky, a Jihoafrická republika jim přijde oproti jiným státům relativně bezpečná. To je samozřejmě pravda, s výjimkou případů kdy byste se dostali do mnoha chudinských čtvrtí, kde je kriminalita opravdu obrovská. Pokud však Kapské město chcete poznat jako řadoví turisté, skutečně se nemusíte bát únosu, přepadení či dokonce vraždy.

Jihoafrická republika je řízena především z Kapského města, respektive právě v něm sídlí většina vládních institucí a také parlament, jehož budova lákala a stále láká mnoho zahraničních turistů. Ideální doba na cestování do Kapského města je období podzimu či jara. Jedná se o období příjemných teplot s minimem srážek. Ty jsou nepříjemné právě v období zimních měsíců, a v těch letních nás naopak potrápí velmi vysoké teploty.

Ať už jste milovníci přírody či architektury, Kapské město potěší obě tyto skupiny. První skupina turistů jistě neodolá výletu na unikátní Stolovou horu či unikátní hornatý poloostrov zakončený známým Mysem dobré naděje. Zajímavostí jsou tamní pláže, kde na většině z nich je voda relativně chladná, ale v zátoce False Bay má naopak teplotu vždy o 10 stupňů celsia vyšší.

Milovníci architektury by měli zavítat do ulice Long Street a oblasti Central Business District kde je množství unikátních starých budov, které v minulosti sloužili právě jako vládní budovy a díky tomu nás uchvátí jejich majestátnost a mohutné pilíře, které je podpírají.

19.9.2013

Booking.com