Pretoria

Pretoria (Jihoafrická republika)

Město Pretoria rozhodně není tak rozsáhlé a moderní jako například Kapské město, na které je Jihoafrická republika právem hrdá, ale je na tom mnohem lépe než chudé město Nairobi, ležící v Keni a lákající také stále větší množství turistů. Přesto že Pretoria nijak obrovská, jedná se o jedno ze tří hlavních měst Jihoafrické republiky. Ta má skutečně tři hlavní města, jelikož její území je rozděleno na tři jednotlivé provincie. Přesto však Jihoafrická republika vystupuje jako jeden jediný celek, hlavně z důvodu aby nevznikali komplikace při cestování turistů za poznáním této země, či v tomto případě města Pretoria.

Každý turista, toužící poznat historie Pretorie i samotné Jihoafrické republiky by měl jako první zavítat do Národního muzea kulturní historie. Seznámíte se tak se vznikem, rozvojem a kulturou celé země, což vám pomůže blíže poznat i samotné obyvatele Pretorie. Při návštěvě muzea se jistě dozvíte i o významném chrámu Nawab Mariammen, kterým se Pretoria pyšní dodnes, a může tak být cílem vaší další zastávky při cestování po tomto zajímavém městě. Milovníky zajímavé architektury zaujme hlavně budova také Stará radnice, která stále složí jako sídlo zastupitelů města, a zde jsou schvalovány vyhlášky, kterými se poté Pretoria řídí. Při pohledu na její honosný a mohutný vzhled vás tato budova doslova uchvátí.

Jihoafrická republika se může pyšnit i zajímavou přírodou, a to nejenom flórou, ale i faunou. Našinec se může v místní botanické zahradě sehnat s nádhernými druhy rostlin, které vzhledem k evropskému klimatu v Evropě vůbec nerostou. Jakékoliv jejich vyvážení ze země je však přísně zakázáno.

19.9.2013

Booking.com