Johannesburg

Johanesburg (Jihoafrická republika)

Jihoafrická republika má tři města, které jsou nejčastěji vyhledávané turisty. Jedná se Kapské Město, Pretoria a samozřejmě Johannesburg, který je v současnosti největším státem této země. Ten si v minulosti získal přezdívku „Město zlata“, díky své orientaci na těžbu tohoto drahého kovu. Celá Jihoafrická republika je na Johannesburg právem hrdá, jelikož právě z tohoto města pochází celá pětina hrubého národního produktu. Je tak centrem veškerého obchodu a také sídlo mnoha firem a obchodníků, kteří za cíl svého cestování k navázání obchodu zvolili právě Johannesburg.

Jedná se o relativně nové město, a proto kromě majestátních mrakodrapů a výškových budov, které nabízejí nádherný výhled na celý Johannesburg, nemůže turistům jako jiná města nabídnout chrámy, kostely a jiné stavby. Přesto každý z turistů míří do některého z místních muzeí, kde se může dozvědět o tom, jak se vyvíjela nejenom celá Jihoafrická republika, ale i Johannesburg samotný.

Cestování po městě je díky husté síti hromadné dopravy bezproblémové a relativně pohodlné. Jedinou vadou na kráse může být stále se zvyšující se kriminalita, která souvisí s chudobou lidí, kteří žijí v okrajových oblastech Johannesburgu. Na to se vláda rozhodla rychle reagovat a po městě je nyní rozeseto více než 2000 kamer a policejních hlídek, které mají za cíl nejenom místní obyvatele, ale ti turisty ochránit.

Johannesburg je skutečně centrum veškerého dění v Jihoafrické republice, a sídlí zde například i Ústavní soud či obrovské fotbalové stadiony, na který se uskutečnilo mistrovství světa ve fotbale v roce 2010, a sportovní fanoušek by si jejich návštěvu rozhodně neměl nechat ujít.

19.9.2013

Booking.com