Ptuj

Ptuj (Chorvatsko)

Ptuj patří v současné době mezi jedno z nejstarších měst, které Slovinsko má. Na rozdíl od města Piran, které je hojně navštěvováno, leží Ptuj ve vnitrozemí, podobně jako relativně nedaleký maďarský Tokaj. Slovinsko je doslova plné podobně malých městeček, která však mají pro turisty svou krásu, a proto jsou z nich často uchváceni a opakují svá cestování do těchto lokalit. Městečko je skutečně relativně malé, má pouze 20 000 obyvatel.

Ptuj je známé také díky svým termálním lázním, které jsou vyhledávány mnoha lidmi s různými obtížemi. Vyznačují se především bazénem s termální vodou, která dosahuje teploty až 40 stupňů celsia. Lázně navštěvuje nejenom skoro celé Slovinsko, ale mnoho pacientů přijíždí se všech koutů Evropy.

Při této příležitosti spousta těchto lidí nezapomene využít volný čas k cestování po krásách městečka, především potom na zámek, který se nad městem Ptuj tyčí. Ten je plný nádherné výzdoby a nádherných komnat, ze kterých se mnoha návštěvníkům tají dech, jelikož jejich výzdoba je skutečně nádherná. Z místního zámku je také nádherný výhled, a pokud máte štěstí na slunečné počasí a dobré rozptylové podmínky, můžete si prohlédnout nejenom celý Ptuj z ptačí perspektivy, ale vidíte i do vnitrozemí Slovinska. Teprve z ptačí perspektivy zjistíte, jak je celé město plné zeleně, především potom listnatých stromů a keřů, které tvoří několik parků, kde si můžeme odpočinout a načerpat síly. Stejně uklidňující může být i pohled na řeku Drávu, která městem protéká. Ať už je cílem vašeho cestování nádherný zámek, nebo jste přijeli jako pacienti do místních lázní, městečko Ptuj vás jistě okouzlí a budete překvapeni, jak se vám zde bude líbit.

19.9.2013

Booking.com