Kaunas

Kaunas (Litva)

Kaunas je litevské město ležící na soutoku řek Neris a Němen. Kaunas patří podobně jako hlavní město Vilnus, či polská Varšava mezi nejnavštěvovanější města v této oblasti. Právě Litva se stává stále častěji cílem cestování moha turistů, kteří touží navštívit většinu evropských zemí, a právě Litva jim v jejich výčtu ještě chybí. Kaunas by založen již počátkem 11. století, ale první zmínky se objevují až v roce 1361. Město se velmi rychle vyvíjelo, a Kaunas se zakrátko stal vyhlášeným obchodním centrem. Stejně jako mnoho evropských států, i Litva a tedy i Kaunas byli dlouhou dobu pod nadvládou Sovětského svazu, a po jeho rozpadu by opět součástí samostatné Litvy.

Důležitou historickou stavbou, která vznikla na přelomu 13. a 14. století byl Kaunaský hrad. Ten jako většina hradů v této oblasti měla za cíl především chránit město před nájezdy cizích vojsk. Hrad se do dnešní doby vlivem mnoha útoků nedochoval zcela celý, ale jeho pozůstatky můžeme při cestování po Kaunasu obdivovat i nyní. Za obdiv jistě stojí i mohutná katedrála sv. Petra a Pala, která byla postavena v 15. století v gotickém slohu. Milovníci baroka si jistě přijdou na své i ve čtvrti Pažaislis, kde je rozsáhlý klášterní areál vystavěný právě v tomto slohu. Dle vašeho výběru nejlepší a nejdostupnější online kasina v ČR www.minimuzeum.com , kde můžete hrát o skutečné peníze.

Litva je skutečně plná různých kostelů, kterých je mnoho i v Kaunasu. Zajímavostí je, že mnoho pravoslavných kostelů sloužilo v meziválečném období jako katolické kostely, a později se staly opět pravoslavnými. V Kaunasu je i jedna mešita, která byla za sovětské éry zrušena, ale v současné době je opět otevřena. Ke znovuotevření došlo opět v roce 1991 a nyní zde muslimové mají své útočiště při motlitbách.

19.9.2013

Booking.com