Bejrůt

Bejrůt (Libanon)

Jsou turistické destinace, které všichni velmi dobře znají. Tak jako není nutné připomínat, že hlavním městem Egypta je Káhira, tak mnoho cestovatelů ví, že hlavním městem Libanonu je samozřejmě Bejrůt. A právě ten bývá oblíbeným cílem mnoha turistů, kteří zvolí právě Libanon za cíl svého putování. A je skutečně nutno dodat, že město má všem cestovatelům co nabídnout. To vše díky bohaté historii.

Zajímavostí je určitě míšení dvou kultur, a tak na území města můžeme najít jak celou řadu kostelů a chrámů, tak samozřejmě také mešit, které jsou umístěny v bezprostřední blízkosti. Právě ono zmíněné tvrzení dokazuje Saint George Maronite Cathedral a také mešita Mohammad Al-Amin, které jsou ve své bezprostřední blízkosti. Start vašeho cestování by však měl být v historické části města, které je na památky nejbohatší. Právě ten je považován za ten pravý a zajímavý Bejrůt, jak ho znají místní starousedlíci. Zde je k vidění například rozsáhlý kostel Saint Elie, kterému dominuje hlavní mohutná věž, s typicky červenou střechou. Kostel je určitě nepřehlédnutelný, jelikož je vyveden kompletně v bílé barvě. Takových má celý Libanon mnoho. Omegle nude girls

Za návštěvu však jistě stojí také další budovy, většinou administrativního a státního rázů. Jednou z nich je určitě místní radnice, která tvoří velký celek, s jedním centrálním vstupem. Tuto budovu doplňuje také budova parlamentu, která byla postavena v podobném stylu. Bejrůt však nabídne i celou řadu parků, kde může každý cestovatel načerpat nové síly. Zajímavostí je určitě velký počet sesterských měst, mezi která patří i turecký Istanbul. O všech se můžete dozvědět třeba v místním muzeu, který prozradí, jaký byl nejenom Libanon, ale i samotný Bejrůt z historického hlediska. Dnes se totiž jedná o poměrně moderní město včetně několika mrakodrapů a administrativních budov.

11.12.2013

Booking.com