Baalbek

Baalbek (Libanon)

Mnozí cestovatelé, kteří již Baalbek v minulosti navštívili, ho nazývají jako město chrámů. Právě těch je zde obrovská koncentrace. Nutno však dodat, že z většiny z nich se dochovaly pouze ruiny. To však nepostihlo pouze toto libanonské město, jelikož podobné problémy má například i Bejrůt. Řada, tedy většina chrámů, které Baalbek nabízí, byla již v roce 1984 zapsána na seznam UNESCO, což znamenalo velký příliv mnohých turistů, kteří je chtěli vidět na vlastní oči.

Pokud bychom si některé z těchto chrámů, které Baalbek nabízí, měli představit, potom tím nejvýznamnějším je určitě Jupiterův chrám. Na ten je hrdý celý Libanon a každý jeho obyvatel ho alespoň jednou v životě navštívil. Právě tento chrám je tím nejrozsáhlejším, který se zde nachází. Určitě je zajímavé i jeho stáří, jelikož pochází již z 1. století našeho letopočtu. Jeho součástí jsou i velká nádvoří a svatyně.

Druhým velmi zajímavým a vyhledávaným chrámem je Bakchův chrám. Ten je nazýván jako Chrám boha slunce. Turisty na něm nejenom láká jeho vzhled, ale také to, že se jedná o jeden z nejzachovalejších antických chrámů na celém světě. I na něho je celý Libanon právem hrdý. Součástí tohoto místa jsou i mnohé mešity, u kterých se taktéž dochovali většinou pouze základy. Totéž nabízí také hojně vyhledávaná egyptská Káhira. Baalbek je však mnohem unikátnější a pro mnohé turisty také zajímavější.

Pokud tedy chcete poznávat historii naší země a Libanon je cílem vašich cest, potom si toto město rozhodně nenechte ujít. Právě díky tomu, že se jedná o turisticky hojně navštěvovanou lokalitu je i samotné cestování na toto místo velmi pohodlné a bezproblémové. Zapomeňte tedy na Řecko a jiné antické země, jelikož podobné krásy nabídne i Baalbek. Ti, kteří se z něho vrátili, tak tyto slova jasně potvrzují. Je skutečně o co stát.

22.2.2022

Booking.com